Birner po Litvínovu: Výhra je hezká, my jich ale potřebujeme víc v řadě

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bílí Tygři si v nedělním utkání s Litvínovem připsali vítězství s pořadovým číslem pět v této sezóně. Tím dali zapomenout na poslední čtyři duely, které pro ně skončily shodně porážkou. „Hodně jsme se v tom babrali,“ vracel se k nelehkému období Michal Birner, jeden z nejzkušenější hráčů týmu.

Nepříjemná série čtyř proher je minulostí. Bílí Tygři ji doma stylově utnuli s čistým kontem a především po velmi povedeném výkonu. To potěšilo i útočníka Michala Birnera. „Přišlo mi, že proti Vervě jsme byli paradoxně celkem uvolnění. Mělo to energii a vypadalo to slušně,“ lebedil si po utkání zkušený forvard.

A aby ne! Dlouhá šňůra porážek už se podle Birnera výrazně podepisovala na psychice celého týmu. „Když se prohry nabalují, tak ten vůbec největší tlak je v hlavě,“ osvětlil kámen úrazu. „Hodně jsme se v tom babrali a tak moc jsme chtěli, až to nikam nevedlo.“

Petr Jelínek o rozpoložení týmu:

„V takové situaci už nemůžete mít hlavu dole. Už nebyl čas na nic čekat, prostě jsme do toho šli naplno. Takhle musíme hrát každý zápas.“

„Neřekl bych, že je v kabině nějaká extra panika, ale nejdůležitější, nejen ve sportu, je zkrátka sebevědomí,“ uznal účastník olympijských her i dvou světových šampionátů. Nezbývá než věřit, že vítězství nad Litvínovem šelmám ono sebevědomí dodá.

„Samozřejmě je hezké vyhrát jeden zápas, ale potřebujeme víc vítězství v řadě, abychom se někam pohnuli,“ pokračoval pětatřicetiletý forvard. „Vím, že to je klišé, ale my teď opravdu musíme jít den po dni.“

Michal Birner a maskotMichal Birner s Tomášem Filippi rozjíždí útok

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu