Bílí Tygři Liberec

Petr Kolmann po Zlínu: Byl to boj, hodně nás to bolelo

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Zlín/Liberec - Bílí Tygři těsně porazili zlínské Berany a připsali si tak další cenné body. Velkou měrou se na vítězství podílel obránce Petr Kolmann, který si připsal dvě asistence. Napínavý závěr utkání ale sledoval jen z trestné lavice. „Byly to pro mě hodně horké chvíle, jen jsem se modlil, aby tam něco nespadlo," přiznává zkušený bek.

Jak se ohlížíš za zápasem?
Byl to hodně silový hokej. Zlínští hodně bojovali a často nás tvrdě dohrávali. My jsme si nechtěli nic komplikovat a hráli jsme jednoduše. Asi to tedy nebylo nejhezčí utkání, my jsme ale přijeli ven a chtěli jsme tři body, které nakonec máme. Je jedno, jak jsme jich dosáhli.

Bylo nepříjemné hrát proti soupeři, který teď nutně potřebuje každý bod?
Oni se momentálně samozřejmě nacházejí v hodně těžké situaci. Rozhodně se jim ale nedá odepřít snaha. Do každého souboje jdou naplno, hodně bruslí. Nás to proti nim hodně bolelo.

Těsně před koncem přišel krásný moment fair-play, když Zdeněk Okál odvolal faul na svou osobu...
Klobouk dolů před ním. Kdybychom šli do tří, byly by to pro nás určitě těžké chvíle. Zachoval se velmi férově, moc mu za to děkujeme.

Závěr utkání jsi strávil na trestné lavici. Jaké to bylo sledovat velký tlak Beranů?
Byly to pro mě hodně horké chvilky, to nebudu lhát. Kluci tam lehali do střel a já se jen modlil, aby tam něco nepadlo. Naštěstí jsme to nakonec dotáhli do vítězného konce.

Z posledních pěti zápasů jste zvítězili hned čtyřikrát, dá se tedy říci, že ta nepříznivá série je za vámi?
Snad ano. Pětkrát v řadě bodovat je samozřejmě dobré, čtyřikrát to navíc bylo za tři body. Do pauzy máme ještě jeden zápas, ten chceme vyhrát. V přestávce pak dále zapracujeme a doufám, že navážeme na zlepšené výkony.

Dokázal bys určit, co se teď ve vaší hře oproti té šňůře proher změnilo?
Těžko říct. Možná se k nám trochu naklonilo štěstí, občas dáme šťastnější gól. Ale nic přesnějšího nedokážu říct, kdybychom to věděli, tak bychom to změnili dřív.

Trenér Patrik Augusta o zápase se Zlínem

„Jsme spokojenější díky tomu, že jsme vyhráli. Bylo to těžké utkání s pevnou defenzivou na obou stranách. Věděli jsme, v jaké je Zlín situaci a že bude bojovat o každý metr ledu. To se také potvrdilo, nedal nám vůbec nic zadarmo. Vážíme si tří bodů."


Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

SESTŘIH | Bílí Tygři - Škoda Plzeň 2:3p

Nejnovější články

Tygři v zápase plném zvratů předčili Třinec v prodloužení

Obránce Jakub Šedivý míří na hostování do Českých Budějovic

Michal Bulíř vyrovnal střelecký rekord Petra Nedvěda!

Z našeho fanshopu

Šňůrka na krk Hockey Team

70 Kč
Koupit

Ponožky kotníkové tyrkysové

99 Kč
Koupit

Minidres bílý 22/23

155 Kč
Koupit

Batoh šedý s logem

425 Kč
Koupit