Takovou výhru jsme potřebovali, hlásí po úspěchu se Zlínem Marek Zachar

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec – Bílí Tygři navázali na úspěchy posledních zápasů a porazili doma Zlín 4:1. Významný podíl na výhře měl i rychlonohý forvard Marek Zachar. Ten se v utkání asistencí podepsal na gólu Jana Štibingra, mnoho však nechybělo ani k dalšímu bodovému zápisu. „Jdeme zápas od zápasu a do každého z nich chceme jít s čistou hlavou,“ zůstává nohama na zemi Marek Zachar.

Po delší době jste vyhráli zápas s pohodlnějším náskokem, jak utkání hodnotíš?
Myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Měli jsme i některé slabší pasáže, ale Petr Kváča nás výborně podržel. Jsme rádi, že jsme střetnutí s nepříjemným Zlínem ovládli. Minulé zápasy končily rozdílem jednoho nebo dvou gólů, takovou výhru jsme potřebovali.

Ty sám jsi měl několik úniků, jeden z nich dokonce skončil gólem po dorážce Jana Štibingra. Prospěla ti krátká vánoční pauza?
Měli jsme jeden den volna, takže jsme ho strávili s rodinami. Mohli jsme na chvíli vypustit hokej z hlavy a tím pádem i nabrat síly.

Kladli jste před třetí třetinou větší důraz na to, že je potřeba utkání úspěšně dohrát?
Samozřejmě. Chtěli jsme ale hlavně i nadále hrát naši hru, která nám vycházela, a ne pouze odpalovat puky z našeho pásma.

Zaznamenali jste šestou výhru z posledních sedmi utkání, vrací se do kabiny pohoda z minulých let?
Jdeme zápas od zápasu a do každého z nich chceme jít s čistou hlavou. Pohoda v kabině je teď ale rozhodně větší.

Máte před sebou ještě čtyři domácí klání v řadě. Myslíš si, že by to mohla být klíčová část sezony?
Určitě ano, pozice v tabulce okolo Nového roku už budou určující. Liberec musí být naše nedobytná tvrz, kde je povinnost vyhrávat.

Střela Marka Zachara

Nejnovější video