Jan Ordoš: Vrátit se v Olomouci do zápasu není jednoduché. Škoda gólu v prodloužení

Olomouc/Liberec – Bílí Tygři se po osmidenní přestávce vrátili do zápasového tempa, když se představili na ledě Olomouce. Po dvou třetinách nebyl stav vůbec příznivý, Liberečtí ale stáhli dvougólové manko a vybojovali tak aspoň bod za prohru v prodloužení. „Dlouhá pauza nás podle mě neovlivnila. Na začátku zápasu jsme si ale uškodili dlouhým oslabením,“ svěřil se Jan Ordoš, jenž snižoval na 1:2.

V utkání jste dlouho tahali za kratší konec. Jak cenný je získaný bod?
Dotáhli jsme se za stavu 0:2, což je v Olomouci vždycky hodně těžké. Věděli jsme, že domácí budou urputně bránit. Škoda toho gólu v prodloužení.

Jak velká komplikace byla druhá branka Olomouce? Hanáci umí svůj náskok bránit velmi dobře...
My jsme po ní hlavně úplně přestali hrát. Ve zbytku druhé třetiny jsme byli rádi, že jsme nedostali ještě třetí. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a vrátili jsme se do zápasu.

Začátek se kvůli problémům s rolbou odložil o čtyřicet minut. Jak náročné to pro hráče je?
Není to moc příjemné, protože každý má nějakou zaběhlou rutinu před zápasem. Podmínky ale byly pro oba týmy stejné. Horší by bylo, kdyby se zápas úplně zrušil.

Před tímto utkáním jste měli osmidenní pauzu. Bylo to na začátku znát?
Nemyslím si. Spíš jsme si sami uškodili hned na začátku tím vyloučením. Sedm minut v oslabení není na rozjezd moc ideální.

Jak obecně snášíte náročný program v závěru základní části? Jednou máte týden přestávku, poté zase hrajete obden...
To se uvidí teď, jak to sneseme, je před námi devět zápasů během osmnácti dní. Jsme profesionálové, musíme se s tím popasovat.

Takže ta osmidenní pauza přišla vhod před závěrečným sprintem?
Je to tak. Po výhře ve Vítkovicích jsme dostali na víkend volno. Odpočinuli jsme si a celý tento týden poté trénovali.

Kapitán Petr Jelínek zmínil, že pro vás play-off začalo už před několika koly. Souhlasíš s ním?
Určitě! Nyní už je každý zápas důležitý, chceme být po základní části co nejvýš.