Tomáš Filippi: Teď se trochu uvolnit a v pátek zase naplno!

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Na závěr základní části si Liberec připsal nejvyšší výhru sezóny, když Vítkovice porazil 6:1. Jedním gólem a asistencí se na vítězství podílel i nejproduktivnější Tygr Tomáš Filippi. Jak hodnotil zápas a co očekává od nadcházejícího předkola, v kterém šelmy narazí na brněnskou Kometu?

Skórovali jste hned po 22 vteřinách. Jak moc vás rychlý gól nakopl?
V kabině jsme si říkali, že bude důležité do zápasu dobře vstoupit. To se nám povedlo, pak to z nás trochu spadlo a napadaly nám tam další branky.

Jak důležité je tohle vítězství s ohledem na nadcházející play-off?
Určitě nám pomůže. Před zápasem jsme se neohlíželi kolem sebe v tabulce, prostě jsme chtěli vyhrát závěrečné kolo základní části, což se nám povedlo. Teď se trochu můžeme uvolnit a v pátek do toho půjdeme zase naplno!

Vyhráli jste vysokým rozdílem, to by vám také mohlo před předkolem zvýšit střelecké sebevědomí…
Je to tak. Skórovali jsme šestkrát, což nám určitě pomůže. Myslím si, že je to poprvé v sezoně, co jsme dali víc než čtyři branky. Takováto vyšší výhra byla už potřeba.

Petr Kolmann o nadcházejícím předkole s Kometou
Kometa je těžký soupeř, v play-off si už ale nevyberete. Mohli jsme mít ještě Boleslav nebo Olomouc, všechno to jsou kvalitní týmy. Pro postup ale rozhodně uděláme všechno!

V předkole se střetnete s Kometou. Co od ní očekáváte?
To je teď těžké říct. Rozebereme si to v kabině, podíváme se na video. Určitě se připravíme, jak nejlépe to půjde.

Jak velkou roli by mohla hrát výhoda domácího prostředí, která bude v prvních dvou zápasech na vaší straně?
Doufám, že velkou. Hrát před domácím publikem je vždycky lepší, to vám potvrdí každý hokejista. Budeme se snažit z těch prvních dvou duelů vytěžit maximum!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR