První domácí gól si schoval na pravý čas. Nesmírně jsem si to užil, září Faško-Rudáš

Date of publication Author Redakce

Liberec - Druhé utkání série předkola nabídlo obrovské drama. Po vyrovnání Jakuba Klepiše 17 sekund před koncem řádné hrací doby se šlo do prodloužení, ve kterém vystřelil Liberci druhé vítězství mladý Martin Faško-Rudáš. "Potvrdili jsme, že jsme silný tým, a to i po mentální stránce," těší slovenského forvarda.

Takový zápas se ti bude hodnotit příjemně, že?
Určitě, jsme strašně rádi, že jsme oba domácí zápasy zvládli a vedeme v sérii 2:0. Myslím si, že to bylo z naší strany velmi dobré i po herní stránce. Sice jsme ve třetí části inkasovali na 1:2, ale dokázali jsme se do zápasu vrátit a v prodloužení jsme rozhodli.

Rozhodnutí navíc přišlo z tvé hokejky...
T.J. Melancon vystřelil od modré čáry a brankářovi puk vypadl. Já už jsem do kotouče jen bouchl a naštěstí to gólmanovi z levé strany propadlo za čáru. Jsem moc rád.

Bylo to pro tebe i takové zadostiučinění? V sezóně ses zatím malinko střelecky trápil.
Určitě ano. Hlavně jsem rád, že mi to konečně padlo i doma, navíc v takhle důležitý moment. Doufám, že těch gólů bude přibývat!

Petr Kváča o utkání
Bojovali jsme o každý metr ledu, nenechali jsme soupeři nic zadarmo. To se počítá a podobné zápasy to rozhoduje. Musíte bojovat a makat na detailech – buly, zblokované střely, clonění gólmanovi, to vše je v play-off strašně důležité.

Jak sis gól před domácími fanoušky užil?
Užil jsem si ho nesmírně. Jsem za to strašně vděčný, že jsem konečně mohl fanoušky slyšet skandovat moje jméno.

Obě utkání jste zvládli po obratech skóre, což je asi pro psychiku obrovská vzpruha.
Potvrdili jsme, že jsme silný tým, a to i po mentální stránce. Nevzdáváme se a dokážeme otočit i zápasy, které se pro nás nevyvíjejí dobře. Dneska se to znovu potvrdilo.

Série se do Brna přesouvá za příznivého stavu, ale určitě není nic zdaleka hotové, že?
Musíme v pondělí hrát stejným stylem, jako první dva zápasy – jednoduše, hodně střílet a tlačit se do brány. Když budeme mentálně dobře připravení, myslím, že to zvládneme. Každopádně to bude náročné.