Ve čtvrtém zápase musíme výhru ukopat, hlásí před klíčovým duelem Najman

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Třetí čtvrtfinálové utkání proti Spartě se hrálo dlouho nerozhodně, nakonec se však vítězství přiklonilo na stranu Pražanů. Sparťanům vystřelil třetí výhru třicet sekund před koncem Roman Horák. Před svěřenci Patrika Augusty stojí klíčové utkání sezóny. „Musíme teď vyhrát čtyři zápasy v řadě a necháme na ledě všechno,“ burcuje před čtvrtým duelem série Adam Najman, jenž vstřelil jedinou branku Severočechů.

Jak se ohlížíš za utkáním?
Myslím si, že jsme byli hodně aktivním týmem. Bohužel nedáváme góly při hře pět na pět. Zároveň ale nevyužíváme tolik přesilovek, kolik bychom potřebovali. Udělali jsme chybu po buly před prvním gólem Sparty a na konci jsme nedokázali ubránit jejich početní výhodu.

I třetí zápas se Spartou rozhodly přesilovky…
V utkání se nám poměrně dařila hra v oslabení, ale nezvládli jsme poslední početní výhodu Pražanů, což rozhodlo. Musíme si k naší přesilovce něco říct ráno před zápasem a zlepšit ji. Sparta sice vede 3:0, ale potřebují poslední výhru a ta pro ně bude nesmírně těžká. Je to vše v hlavě.

Marek Zachar o třetím čtvrtfinále
Měli jsme dost šancí, bohužel nám to tam ale nespadlo. Sérii jsme však ještě neprohráli. V sobotu jdeme do dalšího zápasu a třetí utkání házíme za hlavu.

První branka sparťanů navíc padla po vyhraném buly ve vašem pásmu. Jak vidíš jejich akce po vhazování?
Situace po buly mají velmi dobře nacvičené a umí je sehrát. Musíme si dát pozor, aby nás to nestálo další zápas.

V celé sérii jste vedli pouze ve druhém utkání. Jak moc vyčerpávající je pro vás dotahovat skóre?
Rozhodně je lepší, když tým vede, to se nám ale nedaří. Ve čtvrtém zápase musíme začít vedením a ukopat výsledek klidně na 1:0.

Vstup do třetího duelu se vám ale velmi povedl a Spartu jste výrazně přehrávali. Vidíš to tak, že jste předvedli váš dosud nejlepší výkon?
Myslím si, že ano. Musíme hlavně proměňovat šance, do kterých se dostáváme. To rozhoduje zápasy.

Je před vámi klíčový zápas sezóny. Jak se na něj připravíte?
Musíme pořádně zregenerovat, v sobotu je další utkání a začíná se opět od nuly. Musíme teď vyhrát čtyři zápasy v řadě a necháme na ledě všechno.

Momenty před brankou Adama Najmana

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR