Bílí Tygři Liberec

Tygři si pojistili služby šesti hráčů. V Liberci naopak končí Klepiš

Date of publication Author Klub

Liberec – Mladíci Jakub Rychlovský, Adam Klapka, Jan Štibingr a Sebastian Čederle budou nadále součástí soupisky Liberce. Totéž platí i pro zahraniční beky T.J. Melancona a Michala Ivana. Naopak zkušený útočník Jakub Klepiš pod Ještědem končí.

Melancon a Ivan pokračují

Oba beci zavítali pod Ještěd během minulého léto ze slovenského Zvolena, v němž dokonce ve většině zápasů nastopovali společně v obranné dvojici a výrazně se podíleli na zisku mistrovského titulu.

Na českou nejvyšší soutěž si v uplynulém ročníku navykli velmi rychle a oba se stali pevnými členy základní sestavy. Kanaďan T.J. Melancon zvládal kromě bránění podporovat i ofenzivu a nakonec si v 54 zápasech připsal 17 kanadských bodů (včetně play-off). Slovenský bek a reprezentant Michal Ivan poté plnil roli především defenzivně laděného obránce, nicméně i on se nebál zaútočit a během absence klíčových hráčů hrál i přesilové hry. Sezónu nakonec zakončil s bilancí 5+8 v 66 utkáních.

Po povedených výkonech tak Tygři neváhali s uplatněním opce v jejich smlouvách. T.J. Melancon a Michal Ivan tak zůstanou pod Ještědem minimálně jednu další sezónu!

Opce u mladých pušek

Mladí hráči v tygřích barvách zaznamenali uplynulý rok velký progres a stali se velmi důležitou částí soupisky. Odchovanec Severočechů Jakub Rychlovský se do „A“ týmu probojoval už loňský ročník a letos splácel realizačnímu týmu důvěru plnými doušky. V základní části si nakonec připsal třináct kanadských bodů, načež v play-off přidal další tři.

Vytáhlý útočník Adam Klapka dostal šanci až v průběhu sezóny, svými výkony si však řekl o pevné místo v základní sestavě, kterou už poté neopustil. Ve 44 utkáních nakonec zaznamenal šest gólů a osmnáct nahrávek. Ve vyřazovacích bojích následně nasbíral další čtyři kanadské body. Na závěr sezóny si poté řekl i o pozvánku do národního týmu, stejně jako o případné angažmá v zámoří.

Šikovný obránce Jan Štibingr odehrál loni za Tygry deset zápasů, v uplynulém ročníku jich už stihl 43 v základní části a poté tři v play-off! Kromě toho si také připsal svůj první gól v extralize a ročník nakonec zakončil s bilancí 2+5. Všichni tři mladí hráči budou pod Ještědem pokračovat i v následující sezóně. Klub totiž u všech tří borců uplatnil opci v jejich smlouvách!

Opce byla uplatněna také u slovenského útočníka Sebastiana Čederleho, který před příchodem do Liberce odehrál i dva roky ve švédské juniorce. Zatím nastupoval především na farmě v Benátkách, za Tygry doposud odehrál osm zápasů v základní části a jeden v play-off, během nichž si připsal jednu asistenci.

Klepiš končí

V Liberci naopak nebude pokračovat útočník Jakub Klepiš, jehož opci klub neuplatnil. Mistr světa z roku 2010 odehrál za Tygry jednu sezónu, v níž si připsal 29 kanadských bodů.


Jakub Rychlovský během čtvrtfinále se Spartou

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

Tygři si vyzkoušeli fyzické testy PČR

Nejnovější články

Ve fanshopu probíhá výprodej! Ulovte si skvělé kousky za nejlepší ceny

Tygři vyzvou reprezentaci v hokejbalové exhibici!

Tygří DNA mi je blízká. V létě s Birnou oprášíme kolo, těší se Knot

Z našeho fanshopu

Hokejka dřevěná brankářská

185 Kč
Koupit

Polštářek Jednou tygr, navždy tygr

245 Kč
Koupit

triko poškrábané logo pánské navy

310 Kč
Koupit

Vlajka na auto malá pruhy bílá

120 Kč
Koupit