Rosandič s Ivanem pojedou na mistrovství světa!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Svou finální soupisku na světový šampionát odtajnila v pondělí slovenská reprezentace. Naše východní sousedy budou na turnaji ve Finsku reprezentovat i dva Tygři, konkrétně Michal Ivan a Mislav Rosandič!

Oba beci se k jejich národnímu mužstvu připojili po vypadnutí Liberce ve čtvrtfinále a udrželi se v něm až do závěrečné nominace. Mislav Rosandič se již vypracoval mezi klíčové hráče týmu a při přípravných zápasech dokonce nosil na dresu „A“ pro alternujícího kapitána. Ve svém padesátém mezinárodním utkání si navíc připsal vůbec první trefu v seniorské reprezentaci!

Michal Ivan má sice na mezinárodním poli méně zkušeností, nicméně už i on se stal jedním ze základních kamenů sestavy trenéra Craiga Ramsayho. Rovněž zaznamenal za Slovensko svůj první gól a stejně jako Rosandič se podívá už na druhé mistrovství světa.

Do toho naši východní sousedé vstoupí v pátek 13. května zápasem s Francií. V základní skupině A je poté ještě čeká Německo, Kanada, Švýcarsko, Kazachstán, Itálie a Dánsko. Oběma nominovaným Tygrům blahopřejeme!

Michal Ivan na loňském mistrovství světa

Úvodní foto: Hockey Slovakia

Nejnovější video