Prodloužení nejsou náhoda, vždy hrajeme jen část zápasu, říká Flynn

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Bílí Tygři nestačili ve čtvrteční předehrávce na Plzeň, z utkání nicméně vytěžili aspoň bod. Na začátku závěrečného dějství přitom prohrávali o dvě branky, nakonec si ale vynutili prodloužení. Výraznou měrou se na tom podílel útočník Oscar Flynn. „Ve třetí třetině jsme se zlepšili, jenže nám nevyšlo prodloužení,“ smutní střelec vyrovnávací branky.

Nakonec jste stáhli dvougólové manko a získali aspoň bod v prodloužení. Jak bys utkání okomentoval?
Ve třetí třetině jsme zapnuli a začalo to nějak vypadat. První dvě části byly z naší strany něco šíleného. Dobrých dvacet minut bohužel nestačí, my musíme hrát od začátku.

Co vám tedy v první polovině zápasu nejvíce chybělo?
Stříleli jsme do ničeho, nikdo nebyl před bránou. Chyběl nám důraz. Ve třetí třetině jsme to zlepšili a dali dva góly, jenže nám nevyšlo prodloužení.

Pramenily z nedůrazu i nevyužité přesilovky?
Určitě. Mohli jsme v nich rozhodnout zápas, ale nestalo se tak. Musíme na nich zapracovat a v Třinci předvést lepší výkon.

Z výhry se nakonec radovala Plzeň. Co bylo klíčové v prodloužení?
Byla to situace, která vyplynula ze hry. Soupeř to zkrátka vyřešil lépe.

Michal Bulíř o zápasu
Tvář týmu v první polovině nebyla dobrá. Sami jsme cítili, že nehrajeme ideálně. Na jednu stranu bohužel, že jsme zase remizovali. Z jiného úhlu pohledu dobře, že jsme zachránili aspoň bod.

Jaká je momentálně nálada v kabině? V každém zápase jste zatím bodovali, ale na druhou stranu chybí výhra v základní hrací době.
Za tři body bychom byli určitě mnohem radši. Jak už jsem ale říkal, jeden je pořád lepší než žádný. Snad už to příště bude plnohodnotná výhra.

Stačí podle tebe jedna výhra po šedesáti minutách, abyste tu sérii zlomili?
Myslím si, že to přijde. Sice sbíráme body po jednom, ani jednou jsme ale neodešli s nulou.

Už pošesté v řadě jste remizovali. Mají ta utkání nějaký společný jmenovatel, nebo je to podle tebe jen souhra okolností?
Podle mě to o náhodě není. Problém je v tom, že vždy vynecháme nějakou část zápasu. Proti Plzni to byly dvě třetiny, až v té třetí jsme začali hrát. Takhle to je pořád dokola. Buď dotahujeme nebo nás potká výpadek.

Oscar Flynn po vyrovnávacím gólu

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu