Faško-Rudáš po prohře s Plzní: Vstup do zápasu od nás byl zatím nejhorší

Date of publication Author Redakce

Liberec - Šest zápasů, šest remíz po základní hrací době. Bílí Tygři mají v úvodu nové sezóny unikátní bilanci, kterou se jim nepodařilo zlomit ani v domácí předehrávce s Plzní. V pěti z šesti duelů navíc inkasovali jako první, což mrzí i mladého útočníka Martina Faška-Rudáše.

Jak prohru v prodloužení hodnotíš?
První polovinu zápasu jsme v utkání vůbec nebyli hlavami, nešly nám nohy. Podle mě to byl zatím náš nejhorší vstup do zápasu v sezóně. Když jsme inkasovali na 0:2, trošku se proházely formace, začali jsme jezdit a bylo to o hodně lepší. Pak jsme ale nezvládli prodloužení.

Nesvazuje vám už ruce ta dlouhá série remíz?
Nevím. Musíme ale už najít nějaký způsob, jak dát víc gólů. Myslím si, že ve většině zápasů nehrajeme špatně, bohužel však nestřílíme branky. Vždy to pak vyústí v prodloužení nebo nájezdy.

Soupeře jste znovu jasně přestříleli, byly takové i instrukce vzhledem k průběhu?
Říkali jsme si, že nebudeme nic vymýšlet, zjednodušíme to a budeme střílet ze všech pozic. Nakonec to vyšlo alespoň na vyrovnání.

Byť jste první branku vstřelili ve dvojnásobné početní výhodě, přesilovky jsou obecně zatím spíš zklamáním...
Proti Plzni jsme znovu měli v přesilovkách hodně šancí, jenže góly z nich nedáme. Nedaří se nám střelecky, v přesilovkách si přitom moc nepomůžeme.

Většina zápasů v sezóně má navíc společné, že inkasujete první.
Jak už jsem říkal, proti Plzni byla celkově první polovina utkání hodně nepovedená. Byla to zatím naše nejhorší pasáž.