Základní část je neúprosná a nic nám neodpustí, říká po Varech Kváča

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Bílí Tygři v souboji s Karlovarskými dlouho sahali po tříbodovém zisku. Jan Ordoš vsítil branku na 3:2 ani ne dvě minuty před koncem základní hrací doby, západočeský Tomáš Bartejs ale dokázal 34 sekund před koncem třetí části srovnat. Utkání tak putovalo do prodloužení a následně i do samostatných nájezdů, v nichž vystřelil bonusový bod Energii Jiří Černoch.

Jak se ohlížíš za střetnutím s Karlovými Vary?
Prostě nás přepracovali. To je asi to jediné, co k tomu mám. Byl to těžký zápas. Drobná útěcha pro nás může být, že máme zase bod. Vím, že je to ohraná písnička, ale aspoň máme přísun bodů, přestože je sbíráme po kouscích. Máme na čem stavět a musíme furt makat dál.

Bylo těžké srovnání skóre na 3:3 pustit z hlavy?
Abych řekl pravdu, kdybych na to myslel, tak bych tam nemohl stát. Chtěl jsem klukům ke vstřelení gólu pomoct a udělat maximum pro to, abychom dotáhli výhru alespoň za dva body.

Co pozitivního si můžete ze zápasu proti Energii odnést?
Rozhodně bojovnost, bruslení a našeho týmového ducha, ale o tom mluvím vždy. Jsme jedna parta a padáme jeden za druhého. Když se něco nepovede, tak se snažíme pomoct. Někdy holt nemusíme mít jako tým den. Prostě jedeme dál.

Jan Ordoš o utkání s Karlovými Vary
Na konci jsme je měli na lopatě, bohužel jsme si ale nechali dát gól v poslední minutě. Závěr jsme nezvládli.

Nakousl jsi vaši bodovou sérii, kdy jste z každého duelu odcházeli alespoň s bodem. Stačí to takhle?
Určitě ne, chce to vyhrávat za tři body. Nevím, kolik minut navíc jsme už odehráli v prodlouženích, možná to už dělá celý zápas. Zbytečně si ubíráme síly, protože jdou utkání v rychlém sledu za sebou. Dva dny zpátky jsme hráli v Pardubicích, teď jsme hráli doma, za tři dny hrajeme ve Vítkovicích. Základní část je neúprosná a nic nám neodpustí.

Karlovým Varům se na venkovních kluzištích v tomto ročníku daří..
Je to rychlý, bruslivý a obětavý tým. Snažili jsme se jim vyrovnat, bohužel ale byli tentokrát šťastnější oni.

Může být podle tebe pro gólmana důležité procvičování nájezdů?
V play-off třeba dojdeme do nájezdů a bude se v nich rozhodovat. Takže se to může vyplatit, ale my chceme hlavně vyhrávat za tři body.