Balinskis po Kladnu: Vše se odvíjí od těch nejmenších detailů a soubojů

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Kladno/Liberec - Svěřenci trenéra Patrika Augusty sice proti Kladnu dvakrát vedli, domácí Rytíři ale vždy dokázali vyrovnat a následně i otočili vývoj utkání na svou stranu. První liberecký gól vstřelil Uvis Janis Balinskis, který je společně s Michaelem Frolíkem zatím nejproduktivnějším hráčem Tygrů. „Prohráli jsme, takže něco kladného se hledá těžko. Musíme naši hru celkově zlepšit," ví lotyšský bek.

Jak se za utkáním ohlížíš?
Byl to velmi těžký zápas plný osobních soubojů. Domácí hráli velmi důrazně a nepříjemně. Bohužel jsme to nedotáhli do vítězného konce, jsme zklamaní.

Kladenští si vypracovali relativně velký počet šancí. Jak těžké je bylo bránit?
Je to tak, byli hodně rychlí, zároveň ale i tvrdí, takže to bylo hodně náročné. Dovolili jsme jim moc, příště musíme být důraznější.

Lze si ze zápasu s Rytíři vzít i něco pozitivního?
Prohráli jsme, takže něco kladného se hledá těžko. Samozřejmě tam byly maličkosti, na kterých se dá stavět, celkově ale musíme naši hru zlepšit.

Prohráli jste už popáté za sebou. Jak se z této nepříznivé série dostat?
Těžko říct. Musíme se podívat na video a rozebrat si naše chyby. Všechno se to odvíjí od těch nejmenších soubojů a detailů, když zlepšíme je, tak brzy zase začneme znovu vyhrávat.

Už v neděli vás čeká Verva, kde jsi ještě minulou sezónu působil. Bude to pro tebe speciální zápas?
Nebude to poprvé, co proti Litvínovu nastoupím, ale i tak to pro mě bude hodně specifické. Hodně kluků tam znám, určitě to bude vyhecované. Snad se konečně vrátíme na vítěznou vlnu!

Obránce Uvis Janis Balinskis často podporuje i útok

Nejnovější video