Neukončujeme souboje v obranném pásmu, říká Adam Dlouhý

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Tygři nakonec ze zápasu s Litvínovem získali bod, když svému soupeři podlehli v prodloužení. Svou první branku v sezóně vstřelil útočník Adam Dlouhý, který za Liberec odehrál teprve třetí zápas. Ani jeho trefa ale nezabránila šesté prohře v řadě. „Dostáváme moc gólů z předbrankového prostoru,“ hledá příčiny sedmadvacetiletý forvard.

Hrál se hodně fyzický hokej. Jak náročné utkání s Litvínovem bylo?
Hodně. Pětkrát v řadě jsme prohráli, takže jsme chtěli doma zabrat a vyhrát. Škoda, že jsme aspoň neurvali druhý bod v prodloužení.

Prohráli jste už pošesté. Kde hledat příčiny?
Když budu mluvit za sebe, tak já jsem hrál teprve třetí zápas, ty předchozí nechci hodnotit. Myslím si, že dostáváme strašně moc gólů z předbrankového prostoru. Tam ti hráči volní být prostě nemůžou.

Co kromě toho ještě zlepšit?
Určitě přesilové hry. Největším problémem je ale hra v obranném pásmu. Neukončujeme v něm souboje a z toho poté vznikají chyby a góly.

Dvakrát jste vedli, jenže Litvínov pokaždé rychle srovnal...
Ano, je to strašná škoda. Když vedete, tak soupeř trochu znervózní a musí se začít tlačit dopředu. Bohužel jsme to vedení nezvládli udržet.

V první třetině se hrálo hodně nahoru dolů. Padlo poté v kabině, že je potřeba hru zklidnit?
Říkali jsme si, že nesmíme propadat. Soupeř hodně rychle otáčel hru a dával puky hned nahoru. Pořád jsme si opakovali, že musíme mít třetího hráče zpátky, aby nevznikala přečíslení.

Tygři se radují z gólu Adama Dlouhého

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu