Potřeboval jsem nový start. Budu makat na 110 %, hlásí Nedomlel

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Bílí Tygři do svých řad v průběhu sezóny získávají Richarda Nedomlela, který platí za jednoho nejdůraznějších beků extraligy. Devětadvacetiletý obránce s týmem ve čtvrtek absolvoval první trénink a je připravený naskočit už do nejbližšího zápasu. "Chci se prezentovat dobrou prací do obrany, pomoct při oslabeních a hrát důrazně v předbrankovém prostoru i po celé ledové ploše," prozrazuje.

Absolvoval jsi první trénink v Liberci. Jaké máš z nového působiště zatím dojmy?
Pocity jsou výborné. Je tu krásná hala a kluky dobře znám, hráli jsme proti sobě. Trénink byl taky parádní, takže se už těším na další.

Prozradíš, jak se z tvého pohledu přesun upekl?
V Hradci jsem byl čtyři a půl sezóny. Už jsem cítil, že potřebuji nějaký svěží vítr a nový start. Jsem rád, že to je zrovna Liberec!

Co rozhodlo právě pro Liberec?
Vím, že to řešilo vedení v Hradci, klub potřeboval přivést beka. Liberec nabídl Mislava Rosandiče a týmy se dohodly. Jsem šťastný, že jsem tady.

Je zajímavé, že s Mislavem jste typologicky hodně odlišní beci. Co od tebe můžou fanoušci v Liberci očekávat?
To, co dělám celou kariéru. (úsměv) Chci se prezentovat dobrou prací do obrany, pomoct při oslabeních a hrát důrazně v předbrankovém prostoru i po celé ledové ploše.

Narodil ses v sousedním Jablonci, je to pro tebe trošku návrat domů?
Jo, v Jablonci mám i prarodiče, takže je to příjemné. Mám tu celkově hodně známých, což je fajn.

Liberec i Hradec zažily podobné vstupy do sezóny, výhry se střídaly s prohrami. Věříš v týmový úspěch?
Bílí Tygři mají už mnoho let vždy kvalitní mančaft. Zaujalo mě i to, co jsem o fungování organizace slyšel už před svým příchodem. Těším se na spolupráci. Sezóna je dlouhá, nechtěl bych předbíhat a dělat závěry po čtvrtině základní části.

Vzájemná utkání s Hradcem měla v minulých letech velký náboj. Budou pro tebe z druhého břehu hodně pikantní?
Já se na ledě snažím vždycky odvést maximum a nedívám se na to, proti komu hrajeme. Na druhou stranu to ale proti Hradci určitě trošku pikantnější bude. Chci ale makat každý den na 110 %, abych klukům pomohl k co nejlepším výsledkům.

Jaký soupeř pro tebe Bílí Tygři byli?
Hodně nepříjemný! (smích) V Hradci jsme se na vzájemné zápasy vždycky těšili, protože jsme věděli, že to bude mít grády a bude se to řezat. Vždycky to bylo zajímavé.

Filip Pešán: Hlavní náplní přípravy je teď silový trénink. Na led chceme chodit 3× týdně