Že chytám proti Spartě? Vnímal jsem to, přiznává Neužil

Date of publication Author Natálie Kopecká

Liberec - Brankář Jakub Neužil odchytal svůj třetí zápas sezóny. Tentokrát nastoupil proti Spartě, kde ještě minulý rok působil. Na nulu, kterou vychytal proti Kometě, však nenavázal a z O2 areny odjížděli Tygři poraženi. "Nemyslím si, že měl soupeř výhodu, že mě zná. Bylo to 50 na 50," říká liberecký brankář.

Jak těžký zápas to byl?
Bylo to náročné utkání. Nebudu lhát, že jsem nevnímal, že chytám na Spartě, kde jsem hrál minulou sezónu. Zápas byl těžký, soupeř měl chvílemi nějaké šance. Ve třetí třetině jsme měli více ze hry, jen škoda, že nám to tam nespadlo. Bylo tu docela teplo, i z toho důvodu to bylo náročnější než někde jinde.

Byl to tvůj první zápas proti Spartě?
Ano, je to tak. V mužích určitě. Proti Spartě jsem chytal naposledy v šesté třídě.

Bylo to pro tebe v něčem jiné?
Jak říkám, možná trochu ano, jelikož jsem tu vloni byl. Ale snažil jsem se s tím vypořádat.

Dostal ses rychleji do tempa díky zásahu v první minutě, kdy se přes tvůj beton snažil dostat puk Vladimír Sobotka?
Ano, určitě mi pomohlo, že mi ten beton trefil. Nikdy není dobré dostat gól hned z první střely zápasu. Z tohohle pohledu to pro mě bylo dobré.

Byl to pro tebe třetí zápas sezóny, jak těžké je se do toho dostat, když nějaký čas nechytáš?
Snažím se trénovat a makat naplno. Čekám na šanci, kdy mi trenéři řeknou, že jdu do zápasu. V tu chvíli musím být maximálně připravený, taková je moje role.

Když jsi mluvil o vedru, bylo to pocitově opravdu o tolik jiné než třeba v Brně nebo doma v Liberci?
Asi trochu ano. Bylo to dané tím, že přišlo více lidí a ta hala je větší. Rozhodně jsem byl tentokrát více zpocený, podle toho to to hodnotím.

FOTO: hcsparta.cz

Nejnovější video