Kváča: Už příště můžeme být šťastnější my. Nesmíme přestat makat

Date of publication Author Jakub Špaček

Liberec - Tygří smečka nakonec v úterní dohrávce na Spartu nestačila, přičemž zápas rozhodla jedna jediná branka. Liberec ve hře celou dobu dobu držel brankář Petr Kváča, který předvedl další excelentní výkon. „Je mi jedno, kolik zákroků budu mít. Chtěl jsem tři body a ty nemáme,“ smutnil hráč utkání.

Jak v tvých očích vypadal zápas?
Prohráli jsme, to je asi tak vše, co bych k tomu řekl.

Z osobního hlediska to pro tebe bylo velmi dobré utkání. Jak jsi spokojen se svým výkonem?
Potřebujeme každé tři body a já jsem si šel pro všechny tři body. Mně je jedno, kolik budu mít zákroků a jaké zákroky to budou, ale chtěl jsem zkrátka vyhrát. Snažím se pro kluky udělat maximum, abychom mohli zvítězit, ale bohužel byla Sparta o trochu šťastnější.

Inkasoval jsi jediný gól po dost zvláštní situaci. Co se stalo?
Upřímně si to už moc nepamatuji, protože se to odehrálo strašně rychle. Puk nějak skákal v brankovišti a poté se odrazil k tyčce. Michael Frolík se ho snažil vyndat ven, takže jsem mu tam nechtěl úplně skákat. Měl to ale těžké, protože stál vně brány. Já jsem se poté taky snažil kotouč dostat pryč, jenže nakonec skončil za čárou.

Nečekal jsi, že si trenéři vezmou trenérskou výzvu?
V první chvíli jsem čekal, ale od toho tady máme jiné lidi, kteří pracují na tom, aby ta výzva byla stoprocentní, a abychom z toho náhodou neměli ještě větší problémy.

Bylo znát, že Sparta je momentálně na vítězné vlně?
Sparta má kvalitní hráče, spoustu jich hrálo v NHL. Byl to pro nás parádní soupeř, ale sezóna je dlouhá a hraje ji čtrnáct týmů. My nesmíme přestat makat, pak se nám to vrátí. Třeba už příště budeme šťastnější my.

Letos se vám zatím daří především venku. Čím to podle tebe může být?
Je potřeba říct, že jsme měli šest venkovních zápasů v řadě. Teď přijde zase více domácích utkání. Zatím jsme hráli víc venku, takže bych se nad tím nijak nepozastavoval.

Hráči zápasu byli oba gólmani

Slavná trojice aneb selská jízda