Derner: Jídlo na Štědrý den? Se Slováky to byla lítá diskuze

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Tygři se před vánočními svátky naladili výhrou nad brněnskou Kometou. V obou brankách měl prsty Lukáš Derner, který se mimo jiné podělil i o interní diskuzi před zápasem v kabině o preferencích štědrovečerního chodu.

Co bys řekl k utkání?
Přijel dobře připravený soupeř, hrálo se až do poslední minuty. Diváci se rozhodně nudit nemohli.

Je vybojované vítězství o to cennější?
Většina našich zápasů je udřených a rozhodují detaily. Jsem rád, že tentokrát byla štěstěna na naší straně.

Udeřil jsi z přečíslení, jak jsi viděl celou situaci?
Jakmile jsme rozehrál, hnal jsem se dopředu a nikdo si mě nevšiml. Najmič mi to dal skvěle na hokejku a byl z toho hezký gól. Kdybych ale řekl, že jsem střelec, lhal bych (směje se).

Byl jsi při střelecké chuti. Při tvém obkroužení soupeřovy branky moc nescházelo ani k druhé trefě...
Zkouším si nějaké finty na tréninku a někdy to vyjde. Jsem rád, že mi to dneska lepilo. Ve výsledku je ale jedno, kdo ty góly dá, důležité jsou ty tři body. V týmu mám nějakou svoji roli a moje body jsou jen něco navíc.

Co se bude v sobotu večer servírovat u Dernerů?
V kabině byla před zápasem na téma typu štědrovečerního chodu vedena lítá diskuze se slovenskými spoluhráči. Jinak se ale na řízek a bramborový salát těším a šestadvacátého to vyjezdím.

Co říkali Slováci?
Oni jedí řízky z lososa. S kluky jsme se tomu smáli, pak mi to ale bohužel celý den vrtalo hlavou a nedokázal jsem se té představy zbavit. Napodobovat je ale nebudu, chci si svátky užít. Už se těším na vánoční atmosféru a čas strávený s rodinou.

Lukáš Derner slaví vstřelený gól

Nejnovější video