Kluci posílají perfektní přihrávky, hlásí rozjetý střelec Flynn

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Útočník Oscar Flynn i proti Plzni potvrdil svou formu a bod zaznamenal už v pátém utkání v řadě. Na výhře měl přitom lví podíl, jelikož nejdříve dvě minuty před koncem vyrovnal a v následném prodloužení rozhodl o libereckém vítězství. „Adam Najman mi přihrál nádhernou žabičkou. Já už měl poté lehkou práci,“ popisuje svou vítěznou trefu.

V posledních zápasech ses střelecky rozjel. Jakou cítíš formu?
Zranilo se několik hráčů, takže jsem dostal více času na ledě. Nahrávky, které mi kluci posílají, jsou parádní. Jsem rád, že to tam teď padá a sbíráme body.

Svou trefou jsi poslal zápas do prodloužení. Jak bys popsal gólovou situaci?
Začalo to parádním pohybem v pásmu. Křiknul jsem si o přihrávku Uvisovi, který už byl podle mě rozhodnutý střílet. Nakonec mi to famózně poslal krosem, já se do toho opřel a se štěstím se trefil.

Mířil jsi?
Máme to natrénované, takže člověk vždycky tak nějak intuitivně ví, kde ten růžek je.

Trenér Jiří Kudrna o Oscaru Flynnovi
Oscar má výbornou střelu, na které hodně pracuje. Tlačí se do koncovky a je za to odměňován. Celé to přitom vychází z výborného pohybu, který celý tým předvádí.

Po zranění Michaela Frolíka jste hráli už jen na deset útočníků. Kolik stál zápas sil?
Fyzicky to bylo náročné, navíc se hrálo hodně nahoru dolů. Byl to takový ulítaný zápas plný šancí.

Přitom jste se dlouho nemohli prosadit. „Nevystříleli“ jste se trochu v utkání s Mladou Boleslaví?
To si nemyslím. Šance jsme si vytvářeli, jenže jsme se špatně trefovali a navíc soupeři parádně chytal gólman. Pořád jsme ale věřili a nakonec to vyšlo.

Jak těžké bylo hrát proti dobře postavené obraně Plzně?
Ke konci už se snažili hodně bránit a jednoduše posílat puky pryč z pásma. Moc jsme nevěděli, jak přes ně projít. Na to už se ale nikdo ptát nebude, vyhráli jsme my.

Po reprezentační přestávce jste bodovali v každém utkání. Cítíte, že vaše forma jde nahoru?
Nechceme nic zakřiknout. Cítíme, že jsme dobří na ledě a hrajeme pospolu jeden za druhého. Doufám, že to takto vydrží co nejdéle.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR