Nejvíc nás uklidnil třetí gól, říká po výhře nad Olomoucí Vlach

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Bílí Tygři zahájili rok 2023 vítězstvím 6:1 proti Olomouci, která si zatím počíná nad očekávání. Na tomto triumfu se ziskem čtyř kanadských bodů podílel Jaroslav Vlach, jenž navíc zapsal první branku od 7. října. "Je samozřejmě souhra všech možných okolností trefit puk správně, ale jsem rád, že se teď štěstí přiklonilo ke mně," popisuje svou trefu.

Do vedení jste šli ve druhé minutě, Olomouc ale záhy vyrovnala. Jak důležité bylo, že jste následně znovu odskočili?
Naštěstí jsme dokázali dobře zareagovat a využili přesilovku. Myslím si, že třetí gól nás potom dost uklidnil.

V utkání jsi zaznamenal hned čtyři kanadské body, těší tě to?
Jsem za to rozhodně rád. Poslední zápasy jsem nad svojí produktivitou docela přemýšlel. Šancí jsem měl hodně, ale moc mi to tam nepadalo. Tentokrát mi to tam spadlo, nejvíc vděčný jsem ale za tři týmové body.

Tvé první dva zápisy do produktivity však byly asistence na branky Jelínka a Ordoše. Jak k tomu došlo?
První vyplynula z vyhraného souboje za bránou, kdy jsem poté nahrál Kubovi Rychlovskému. Ten to poté krásně posunul Petru Jelínkovi do prázdné branky. Druhý gól byla secvičená kombinace na Michala Birnera, kdy potom Honza Ordoš uklidil puk za tyčku. Byla to dobrá práce od všech hráčů.

V minulé sezóně jsi přece jen o něco víc střílel. Řekl sis, že teď budeš spíše nahrávat?
Snažím se pálit i tuhle sezónu, ale bohužel mi to tam nepadalo. Dokud nebudu mít kanadské body, ale budeme vyhrávat jako tým, tak budu šťastný.

Tvá přesilovková trefa, která zvyšovala skóre na 5:1, ale byla pořádná..
Uvis Balinskis mi to krásně posunul a já jen zavřel oči a snažil se to tam nějak narvat. Konečně jsem to tam dostal, takže mi spadl kámen ze srdce. Doufám, že v tom budu pokračovat. Je samozřejmě souhra všech možných okolností trefit puk správně, ale jsem rád, že se teď štěstí přiklonilo ke mně.

Myslíš si, že by ti tento bodový příspěvek mohl pomoct do dalších duelů?
Byl bych vděčný, kdyby to tak bylo. Pro mě jsou ale důležité týmové body a je jedno, kdo bude střílet góly.

Z posledních pěti střetnutí jste nicméně vyhráli čtyři, zaváhali jste pouze na ledě Třince..
V Třinci jsme si vybrali trochu blbé utkání. Myslím si, že jsme tam nehráli úplně špatně, bohužel nám tam napadaly nějaké góly. Tak už to ale v hokeji bývá. Základní část je dlouhá a vím, že je to fráze, ale musíte jít zápas od zápasu.

Jaroslav Vlach byl po zásluze vyhlášen hráčem utkání

Slavná trojice aneb selská jízda