Rychlovský: Fotbalový kousek? I sudího jsem rozesmál

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Tygři vstoupili do nového roku tou správnou nohou, když na svém ledě deklasovali Olomouc 6:1. Gólem a asistencí na první brzké brance přispěl ke kanonádě jednadvacetiletý Jakub Rychlovský. „Jsem rád, že jsem se konečně trefil. Letos mi to tam moc nepadá, tak se snažím pomáhat týmu jinak,“ říká o své brance na 4:1.

Trefil ses po devíti zápasech, spadlo to z tebe?
Ulevilo se mi. Také jsem měl mimo jiné radost z úspěšného nacvičeného signálu. Letos mi to tam moc nepadá, trochu to v hlavě mám, ale snažím se na to nemyslet a pomoct týmu jinak.

V závěru zápasu jsi vtipně zkoušel dopravit puk do branky fotbalově, co k tomu říct?
Než přišla ta střela, tak jsem v souboji přišel o hokejku. Když pak přede mnou ten puk vyplaval, řekl jsem si, že to pro srandu zkusím. Sice by to neplatilo, ale aspoň jsem pobavil diváky a i rozhodčí. Ten se mi tam začal smát a řekl mi, že to byl dobrý pokus (směje se).

Poukazuje právě tahle situace na uvolněnou náladu v kabině?
My jsme si o druhé přestávce řekli, že nechceme moc povolit a že chceme pokračovat v dobré hře. Nechtěli jsme jim dát nic zadarmo. Tahle situace se odehrála někde tři minuty před koncem, kdy tam nějaké uvolnění už mohlo přijít.

Jaroslav Vlach o vyrovnávací brance soupeře
Naštěstí jsme dokázali dobře zareagovat a využili přesilovku. Myslím si, že třetí gól nás potom dost uklidnil.

Využili jste dvě přesilovky, navíc jste nebyli ani jednou vyloučeni. To přidá na náladě, že?
Celou sezonu se v této oblasti trápíme, takže jsme rádi, že nám to tam konečně při početní výhodě padalo. Ve dvou z posledních tří utkání jsme navíc neměli ani jedno vyloučení. To pramení z našeho dobrého pohybu. Když držíme krok, nemusíme si pomáhat hokejkou a podobně. Doufám, že na to navážeme v dalších zápasech.

Co bylo klíčovým faktorem při výhře?
Od začátku jsme dobře bruslili, byli silní na puku a kontrolovali průběh zápasu. I když Olomouc vyrovnala na 1:1, my jsme hráli pořád svoji hru a šli tomu naproti.

Slavná trojice aneb selská jízda