O výsledku rozhodly smolné momenty, hodnotí prohru Petr Kváča

Date of publication Author Natálie Kopecká

Liberec - Tygři za sebou mají prohru na domácím ledě. Pardubicím podlehli 3:4, o výsledku z velké části rozhodl gól v oslabení inkasovaný pouhých 11 vteřin před koncem. "Plnili jsme úkoly, na kterých celou sezónu pracujeme. Kluci hráli skvěle, musím je pochválit," říká k zápasu gólman Petr Kváča.

Jak bys zhodnotil zápas proti Pardubicím? Z hlediště to vypadalo jako velké drama.
Abych řekl pravdu, jsem dost naštvaný, protože někdy má smolný den celý tým a já myslím, že jsme si nezasloužili prohrát. Všichni jsme to odmakali a táhli za jeden provaz. Úkoly, na kterých pracujeme celou sezónu, jsme plnili po dobu celého zápasu. Bohužel, takový je sport a asi to takhle mělo být.

Hned několikrát jste se dokázali vrátit do hry, 11 vteřin před koncem utkání už však moc času nezbývalo, že?
Je to tak, i přesto jsme však věřili, že zápas dotáhneme do vítězného konce. Rozhodovaly smolné momenty. Snažili jsme se dělat vše správně a bojovat ve chvílích, kdy to zrovna nešlo. Ne vždy má každý z nás ideální den, ale když vidíte ostatní, snažíte se do toho dát vše a vyhrát.

Jeden šťastný moment však přišel při vyrovnání na 1:1, viděl jsi tu situaci?
Abych řekl pravdu, myslel jsem, že má Roman Will kotouč pod betonem a vůbec jsem to neviděl.

Může to pro vás být povzbuzením do dalších zápasů, když sám říkáš, že se cítíte být na dobré cestě?
Určitě ano. Teď jsem naštvaný, ale zítra je nový den a jedeme na novo. Půl hodiny po zápase jsem zkrátka zklamaný, že jsme ztratili body, které byly na dosah.

Za stavu 2:2 byla z týmu cítit velká energie, myslíš, že byla kamenem úrazu nevyužitá čtyřminutová přesilovka?
Na tom už nic nezměníme, stejně jako na tom závěru. Byl to moment, kdy rozhodčí zapíská a vy máte chuť začít řvát, že to nebyl faul, ale jeho rozhodnutí musíte respektovat. Už to jsou jen ta kdyby.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR