Ordoš přidal už třináctou trefu v sezóně: Z každého gólu mám radost

Date of publication Author Redakce

Liberec - Bílí Tygři ve 40. extraligovém kole přehráli královéhradecký Mountfield 3:1, na čemž se gólem podílel i s bilancí 13+10 druhý nejlepší střelec mužstva Jan Ordoš. Po utkání si cenil hlavně kvalitního výkonu celého týmu.

Byl to souboj tabulkových sousedů, ale hru jste kontrolovali. Souhlasíš?
Od začátku jsme nastolili tempo a jely nám nohy. Hlavně v první třetině jsme byli aktivnější. Důležité bylo, že jsme v první části ubránili obě oslabení a neinkasovali jsme hned po vstřelených gólech. Řekl bych, že jsme ještě mohli několik branek přidat, jenže se nám to dlouho nedařilo, takže to možná ještě bylo malinko drama. Myslím ale, že jsme celý zápas měli pod kontrolou.

Rozhodla právě už první třetina, v níž jste se prosadili po povedených kombinacích?
Podle mě to určilo ráz zápasu, kluci to sehráli super. Hradec zároveň přijel s trošku okleštěnou sestavou, možná i to hrálo roli. Ale myslím si, že jsme hráli opravdu dobře.

Prosadil ses po šesti utkáních, jakou z toho máš radost?
Já mám radost z každého gólu. (úsměv)

V týmu jsi aktuálně druhý nejlepší střelec za Oscarem Flynnem. Sledujete to nějak?
To spíš ne, nijak se o tom nebavíme. Nám jde hlavně o to, abychom vyhrávali a měli jsme co nejlepší pozici pro play-off, které se pomalu blíží.

Letos se bodově daří mladším hráčům, kromě tebe je hodně produktivní třeba právě Oscar Flynn nebo i Adam Najman...
Je to pro tým jedině dobře, že se body rozdělují mezi více hráčů, i mezi starší a mladší. V kabině se všichni navzájem podporujeme.

Předchozí zápas s Hradcem poznamenal incident se zlomenými hokejkami. Byla to pro vás třeba trošku motivace navíc?
To spíš ne, nijak jsme se o tom před tímhle zápasem nebavili. Popravdě jsem si toho lámání hokejek v průběhu minulého utkání původně ani nevšiml, viděl jsem to až později zpětně. Neřešili jsme to, věděli jsme, že před námi je těžký zápas a chtěli jsme ho vyhrát. To je celé.