Věřím, že můžeme čtyřku urvat, burcuje před závěrem základní části Balinskis

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Tygři s Třincem dlouho prohrávali, nakonec ale ve třetí třetině vyrovnali a v prodloužení rozhodli o důležité výhře, díky které se udrželi v těsném kontaktu na elitní čtyřku. „Je znát, že se blíží play-off. Každý nutně potřebuje body,“ komentuje sílící napětí Uvis Janis Balinskis, jenž v utkání zaznamenal jednu branku.

Jak se ohlížíš za utkáním?
Nebylo to jednoduché, vrátili jsme se do zápasového tempa po dlouhé přestávce, kdežto soupeř už měl jeden zápas za sebou. Hlavně druhá třetina nebyla z naší strany ideální, ale dokázali jsme to zvrátit a vyhrát.

Nakonec jste cestu k vítězství našli. Jak je důležitý takový obrat v této části sezóny?
Moc si toho ceníme. Chceme se vyšplhat do elitní čtyřky, takže potřebujeme každý bod. Jsme pořád ve hře a já věřím, že přímý postup do čtvrtfinále můžeme urvat.

Richard Nedomlel o zápase s Třincem
Bohužel jsme neuhlídali dvě dorážky soupeře, Třinec ale hraje skvělý hokej. Víme, o co hrajeme, takže jsme rádi, že to dopadlo naší výhrou.

V zápase bylo hodně ostrých osobních soubojů. Je znát, že se už blíží play-off?
Určitě, už je to opravdu blízko. Všichni se teď snaží ze všech sil získat důležité body a v zápasech je to cítit.

K výhře jsi navíc přispěl jednou brankou. Jak jsi byl spokojen se svým výkonem?
Vždycky je příjemné skórovat. Navíc to bylo po parádní přihrávce od Oscara Flynna a do prázdné brány, o to to bylo příjemnější.

Už delší dobu nastupuješ v obraně s Richardem Nedomlelem. Jak se ti s ním hraje?
Je to skvělý obránce, který zblokuje spoustu střel. Rozhodně je pro tým velmi platný.

Muska je zpět!