Najman: Třicet zblokovaných střel? Mělo to obrovský podíl na vítězství

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Po třech promaroděných zápasech se vrátil do sestavy a hned přispěl nemalým dílem k cennému skalpu Pardubic. Adam Najman si totiž připsal hned dvě asistence, když se podílel na libereckém gólovém kolotoči v přesilovce, který zlomil utkání na stranu šelem. Jak se ohlíží dvaadvacetiletý forvard za atraktivním duelem a jak se mu hrálo po nemoci?

Vyhráli jste nad lídrem tabulky, to musí pořádně zvýšit sebevědomí, že?
Určitě. Hrajeme o tu vrchní čtyřku a je naším cílem se tam dostat. Je taktéž důležité, že jsem si k té výhře dokázali pomoct přesilovkami ještě proti takovému týmu.

Byla právě čtyřminutová početní výhoda zlomovým bodem?
Ano. Do třetí třetiny jsme si řekli, že si prostě jdeme pro ty tři důležité body. A to se nám povedlo.

Zblokovali jste hned třicet soupeřových střel, svědčí to o vašem nasazení?
Samozřejmě. To co hrajeme, už je play-off hokej. Ukázali jsme charakter týmu proti tak silnému soupeři. Těmi bloky jsme si nesmírně pomohli a i to přispělo k úspěchu.

Michal Birner o boji o čtvrté místo
Víme, že abychom se tam dostali, tak musíme vyhrát devět utkání v řadě, taková je situace. Jsme už v takovém play-off poslední zhruba čtvrtinu ročníku. Náš hokej podle toho taky vypadá.

Nastoupil jsi po nemoci, přesto to vůbec nebylo znát. Jak jsi to viděl ty?
Myslím si, že to naopak bylo hodně vidět. Byl jsem hodně zadýchaný, proto jsem se snažil nevymýšlet nic světoborného a hrát spíš přímočaře.

Sedmá výhra v řadě, co k tomu říct?
Věříme si. My do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Asi nám ale teď pomáhá to, že už doopravdy vyhrávat musíme. Je potřeba v tom pokračovat i nadále a pak na to celé navázat v play-off.

Nyní vás čekají Karlovy Vary, na co si dát pozor?
Je to hodně bruslivý tým, který hraje na rychlé brejky. Budeme muset hrát zodpovědně dozadu. My tam ale jedeme s tím, že si tam chceme zajistit místo v top čtyřce.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu