Petr Kolmann o vítězné brance: Byl jsem si stoprocentně jistý, že to gól byl

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Plzeň/Liberec - Třetí zápas předkola nabídl velmi vyrovnanou podívanou, kterou nakonec Tygři v třetí třetině zvrátili na svou stranu. O vítězný gól se po hodně nepřehledné situaci, kterou rozhodčí museli kontrolovat na videu, postaral obránce Petr Kolmann. „Byla to řežba, my jsme ale tvrdě pracovali, za což jsme byli odměněni," líčí zkušený bek.

Třetí duel byl zatím nejvyrovnanější z celé série, jak se za ním ohlížíš?
Od začátku to byla řežba. Byl to typický play-off zápas, bojovalo se o každý centimetr ledu. Jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce.

V druhém utkání jste prohráli vysoko 0:6, jak těžké bylo se z toho oklepat?
Věděli jsme, že musíme předvést úplně jiný výkon. Možná jsme si minule mysleli, že to půjde samo, čehož Plzeň naplno využila. Teď jsme začali tvrdě pracovat, za což jsme nakonec byli odměněni.

Panovala tu velmi bouřlivá atmosféra. Jak nepříjemné to pro vás bylo?
Diváci tu jsou vždy hodně hluční. Pískají při každém kontaktu s domácím hráčem, což samozřejmě vytváří tlak rozhodčího. Musím ale říct, že to sudí tentokrát podle mě ustáli dobře.

Michael Frolík o průběhu třetího utkání
Domácí využili přesilovku, což je nakoplo a dostalo na koně. Na střídačce jsme se ale uklidnili a hodně nám pomohl vyrovnávací gól, čímž jsme zase dostali nahoru my. Nakonec jsme to naštěstí vybojovali.

Tvůj vítězný gól padl po hodně nepřehledné skrumáži. Jak jsi ji viděl ze svého pohledu?
S Michalem Bulířem jsme se oba snažili dotlačit kotouč za čáru, já pak viděl, že byl volný před ležícím obráncem. Zatlačili jsme co největší silou, asi jsme trochu vyhodili i branku, nakonec jsme tam ale naštěstí puk propasovali.

Rozhodčí pak situaci ještě dlouho zkoumali u videa. Byl sis jistý, že to byla regulérní branka?
Byl jsem si stoprocentně jistý, že gól byl, puk jsem viděl za čárou. S Michalem Bulířem jsme si to potvrdili, jen jsme na střídačce nemohli najít video, na kterém by se to dalo prokázat. Rozhodčí ale mají k dispozici jiné záběry a tam to naštěstí evidentně bylo vidět.

Co čekáš od čtvrtého duelu, bude to znovu podobný boj?
Ano, podle mě to bude prakticky stejné. Musíme znovu tvrdě pracovat a doufám, že to opět zvládneme.

Petr Kolmann v souboji před Petrem Kváčou. FOTO: Milan Podpera

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu