T.J. Melancon: Musíme to hodit za hlavu, výhodu domácího prostředí teď budeme mít my

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Hradec Králové/Liberec - I v druhém čtvrtfinálovém duelu dokázali Liberečtí stáhnout manko, tentokrát ale Hradečtí nakonec zvrátili utkání na svou stranu. Série se tak pod Ještěd přesune za vyrovnaného stavu. Svou první branku v play-off přitom vstřelil T.J. Melancon. „Gól mě samozřejmě potěšil, bod nám ale bohužel nepřinesl," mrzí kanadského obránce.

Jak hodnotíš druhý čtvrtfinálový souboj?
Byl to opět velmi bojovný a vyrovnaný zápas, v závěru nám možná chybělo trochu štěstí. Musíme to hodit za hlavu, ve čtvrtek nás čeká třetí utkání, které chceme zvládnout.

V třetí třetině měl Hradec velkou střeleckou převahu. Bylo právě to klíčem k jeho konečnému vítězství?
Je pravda, že nás víc tlačili, my jsme naopak možná trochu ubrali nohu z plynu. Jak jsem ale říkal, je to už za námi, nemá cenu se tím zbytečně moc zabývat, ve čtvrtek jedeme dál.

I přes prohru předvedl Petr Kváča několik skvělých zákroků. Co říkáš na jeho výkon?
Byl skvělý, stejně jako vždy. Pro nás obránce je skvělé vědět, že za sebou máme takového brankáře jako je on. Je to opravdu naše opora.

Michael Frolík po druhém čtvrtfinále
Je dobře, že jsme i za stavu 0:2 věřili a nakonec jsme se do zápasu vrátili. Skončilo to pro nás nešťastně, ale domů se vracíme za vyrovnaného stavu, budeme se zase muset vrátit k naší hře, která nám přinesla první vítězství.

Na konci prvního utkání se mezi týmy strhla velká mela. Byl podobně vyhecovaný i druhý duel?
To je pravda, myslím ale, že tentokrát to bylo jiné. Oba týmy se snažily udržet si disciplínu a to, co se stalo v neděli, jsme nechali za hlavou. Samozřejmě to však opět bylo bojovné, emoce tam bezpochyby byly.

Jak máš ty osobně rád tyhle typy zápasů?
Jsem z Kanady, takže jsem na to zvyklý a mám to hodně rád. Užívám si, když na ledě panuje hodně emocí.

Teď se série přesune pod Ještěd. Těšíš se na domácí atmosféru?
Určitě, jedeme do Liberce s jednou výhrou, série je vyrovnaná, takže doufám, že i naši fanoušci nám pomohou k tomu, abychom ji zvrátili na svou stranu.

T.J. Melancon si kryje kotouč před Jordannem Perettem

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu