Petr Jelínek: Jsem hrdý, jak jsme se dokázali vrátit. Hradec ale vyhrál zaslouženě

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Hradec Králové/Liberec - I pátý duel čtvrtfinálové série nabídl velmi napínavý boj, který nakonec opět na svou stranu zvrátili Hradečtí a postoupili tak do semifinále. Asi nejvýraznější postavou zápasu na liberecké straně byl Petr Jelínek, jenž vstřelil dva góly. Jak kapitán hodnotí sérii a celou sezónou?

Pátý čtvrtfinálový duel byl plný zvratů, jak se za ním ohlížíš?
Do zápasu jsme vstoupili možná až zbytečně bojácně, byli jsme horší. Jsem ale hrdý, že jsme se takto dokázali vrátit, chvíli jsme i vedli, ale domácí rychle vyrovnali. Pak to už byla taková přetahovaná a my jsme asi už neměli štěstí a sílu, abychom ji zvrátili na svou stranu.

Co podle tebe bylo rozhodujícím faktorem celé série?
Největší problém byl v tom, že jsme pořád dotahovali. Samozřejmě nás to stálo hodně sil, jim se naopak hrálo lépe, když byli ve vedení. Vždy byli o ten jeden gól lepší a nakonec zaslouženě vyhráli.

Hrálo roli i pětizápasové předkolo s Plzní?
Určitě to trochu mělo vliv. Myslím si, že nás hodně sil stál už závěr základní části, kdy jsme do posledního kola bojovali o čtyřku. Poté jsme šli na Plzeň, která na nás byla dobře připravená, a byl to s ní velký boj.

Jakub Neužil po konci série
Hodně nás to mrzí. Věřili jsme, že máme na to postoupit, ještě když jsme vyhráli hned první zápas. Ve zbytku série měl ale bohužel Hradec navrch.

Jak celkově hodnotíš sezonu krátce po jejím skončení?
Začátek byl takový všelijaký, moc se nám nedařilo. Od přelomu roku jsme se ale hodně zvedli, v závěru základní části jsme hráli výborně. Jsem na tým hrdý, bojovali jsme až do konce.

Jak to momentálně vypadá s tvou budoucností?
Je to otevřené. Teď si určitě chci trochu odpočinout, bylo to náročné. Uvidíme, jak se to vyvine.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR