Lotyšsko s Balinskisem slaví historický úspěch!

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - Lotyšská pohádka má svůj šťastný konec! V zápase o třetí místo se Lotyšům podařilo porazit výběr USA 4:3 po prodloužení a slaví tak historicky první medaili z mistrovství světa. U toho všeho nechyběl ani teď již bývalý Tygr Uvis Janis Balinskis.

Dle vlastních slov se na domácí šampionát neuvěřitelně těšil. Nejproduktivnější obránce uplynulé základní části teď může se svými parťáky z reprezentace slavit historický zápis do dějin, a to bronzovou medaili. Úspěch se však nerodil vůbec lehce, neboť Lotyši ještě pět minut před koncem prohrávali s výběrem Spojených států amerických 2:3. Hrdinou okamžiku se nakonec stal Kristians Rubins, který v 55. minutě poslal zápas do prodloužení, kde jej nakonec svým druhým gólem i rozhodl.

Balinskis na šampionátu nevynechal jediný zápas a pravidelně nastupoval v prvním obraném páru po boku Kristapse Zileho. Ve výsledném součtu pak skončil na dvou asistencích, které si připsal ještě ve skupinové fázi.

Bílí Tygři tímto gratulují lotyšské reprezentaci k zisku bronzové medaile!