V bagu je Filip jeden z nejlepších, chválí Vlach trenéra Pešána

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - Bílé Tygry čeká poslední týden před startem nového ročníku Tipsport extraligy. Svou dvanáctou sezónu v tygřím dresu odehraje liberecký matador Jaroslav Vlach. Rodák z Čáslavy se rozpovídal o průběhu přípravy, své pozici v týmu či o návratu Filipa Pešána. „Já osobně bych chtěl hlavně dosáhnout nějakého týmového úspěchu, čemuž dopomůžeme každodenní tvrdou prací,“ svěřuje se.

Máte za sebou už všechny zápasy přípravy. Na čem ještě potřebujete do začátku extraligy zapracovat?
Tohle je otázka spíše na trenéry než na mě. Určitě každý z nás ví, kde ho tlačí bota. Máme teď poslední týden na tom zapracovat a trenéři nám s tímhle určitou pomůžou.

Tak naopak, co pozitivního vám předsezónní příprava ukázala?
Takhle na první dobrou mě napadá to, že jsme se byli schopní vyrovnat i těžkým soupeřům. Ač tomu ty výsledky někdy neodpovídaly, tak krom zakončení, na kterém musíme ještě zapracovat, jsme s našimi soupeři vždy drželi krok.

Nehledě na porážky, byl pro vás švýcarský turnaj dobrou zkouškou?
Určitě to pro nás byla výborná zkušenost. Věřím, že si z toho každý vzal jenom ty pozitivní věci.

V následující sezóně budeš v kabině jedním z nejzkušenějších hráčů. Změní to nějak tvoji pozici v týmu?
Už, jo? To se asi ukáže až v sezóně. Já osobně bych chtěl hlavně dosáhnout nějakého týmového úspěchu, čemuž dopomůžeme každodenní tvrdou prací.

Filip Pešán ohledně toho, že je stále nejlepší v bagu
Nebral bych to moc vážně. To určitě plácnul Jarda Vlach, abych musel něco zaplatit do týmové kasy za pochvalu.

Co si pod pojmem týmový úspěch představuješ?
Nejlépe si vybojovat dobrou pozici pro play-off. Jak říkám, důležité bude tvrdě makat na trénincích a pak to zúročit v jednotlivých zápasech.

Po čtyřech letech se na tygří lavičku vrací Filip Pešán. Jde vidět, že se za tu dobu trenérsky posunul?
Určitě. Filip vnesl do našich tréninků prvky jak ze Švýcarska, tak z reprezentace. Samozřejmě ta doba jde celkově dopředu, takže i trenéři se musí přizpůsobovat. Za mě mají naše tréninky opravdu výborné tempo.

Hraje s vámi stále bago na trénincích?
Ano, pořád je hravý.

A jak mu to jde?
Je stále jedním z nejlepších. (směje se)

Filip Pešán: Hlavní náplní přípravy je teď je silový trénink. Na led chceme chodit 3× týdně