Vítězství proti Boleslavi těší dvojnásob, říká střelec vítězného gólu Vlach

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - První zápas nové extraligové sezóny sehráli Bílí Tygři proti svému úhlavnímu rivalovi, Mladé Boleslavi. Skóre zůstávalo dlouho nerozhodné a vypadlo to, že se půjde do prodloužení. Minutu a půl před koncem základní hrací doby se do střely opřel Jaroslav Vlach, který strhl vedení na stranu Tygrů a ti si tak připsali premiérové tři body.

Tvůj icetime v zápase nebyl nikterak vysoký, přesto jsi dokázal derby rozhodnout. Jaký to je pocit?
Já jsem moc rád, že jsem tam v tu chvíli mohl být. Dát gól dvě minuty před koncem je parádní pocit.

Jak bys ze svého pohledu popsal rozhodující moment zápasu?
Byl tam nějaký souboj v rohu kluziště, který Oscar perfektně zvládl. Nevím jestli chtěně, ale předložil mi před brankou kotouč a se štěstím mi to tam padlo.

Co se ti po vítězném gólu honilo hlavou?
Byla to neskutečná euforie. Moc jsem si to užil. Samozřejmě jsem věděl, že nám ještě zbývala minuta a půl do konce. Výsledek jsme si naštěstí pohlídali, za což jsem moc rád.

Martin Faško-Rudáš o rozhodujícím gólu
Abych řekl pravdu, tak jsem tuhle situaci ani neviděl, protože jsem byl k Vlašákově střele otočený zády. Pak jsem se ale podíval na bránu a puk byl v ní.

Myslíš si, že to byla dobrá prověrka na úvod?
Určitě, byl to dobrý zápas. Je důležité zmínit, že je teprve začátek sezóny, takže to utkání bylo takové “neučesané“. I přes to si ale myslím, že mělo výborné tempo a je důležité, že jsme ho dokázali vyhrát. Každé vítězství potěší a to proti Boleslavi dvojnásob.

Překvapila tě parádní návštěvnost?
Když se nad tím zamyslím, tak ani ne. Věděl jsem, že lidé budou natěšení na hokej. Musím smeknout před naším marketingovým oddělením, které odvedlo fakt výbornou práci. Atmosféra byla skvělá, za což fanouškům moc děkujeme. Věřím, že nás budou i nadále takhle podporovat a hnát kupředu.

Všem je určitě dobře známo, že jsi klubový pokladník. Budě tě něco ten rozhodující gól stát?
Určitě ne (směje se). Martin Faško-Rudáš vyhrál hráče utkání, takže jeho to bude určitě něco stát.

PŘIPOJ SE DO HRY | Až na doraz!