Opět jsme nezachytili vývoj zápasu, mrzí dvougólového Vlacha

Date of publication Author Jan Kordík

Brno/Liberec - Po první třetině vedlo mužstvo Liberce zásluhou Jaroslava Vlacha již 2:0, ve zbytku utkání se ale z branek radovali už pouze domácí. I přes dobrý vstup do zápasu tak nakonec všechny body zůstaly na Moravě. V cestě libereckým střelcům stál kromě obětavé obrany také dobře chytající brankář Dominik Furch. „Všichni víme, že je to kvalitní gólman. Nějaké střely jsme měli, ale asi jsme si nezasloužili, aby nám to tam spadlo,“ říká tygří třiapadesátka.

Zápas pro vás začal skvěle již v 8. minutě jste disponovali dvoubrankovým vedením. Věřili jste, že to v Brně půjde dobře?
Samozřejmě jsme sem jeli s tím, že chceme urvat nějaké body. Vedli jsme 2:0 a určitě jsme nečekali, že nám Kometa dá něco zadarmo, ale bohužel jsme inkasovali góly.

Za stavu 2:3 jste dokázali Brno solidně sevřít. Velkou roli asi sehrál Dominik Furch v bráně, že?
Všichni víme, že je to kvalitní gólman. Nějaké střely jsme měli, ale asi jsme si nezasloužili, aby nám to tam spadlo.

Asistent trenéra Jiří Kudrna říkal, že byla Kometa od druhé periody lepší, souhlasíš?
Bohužel ano. Odehráli jsme tu skvělou první třetinu, kdy jsme byli aktivní a měli šance. Příležitosti mělo samozřejmě i Brno a my se připravovali na to, že do toho domácí půjdou od druhé části víc. Řekli jsme si to, tak jako už několikátý zápas, ale opět jsme to nezachytili. Když byl stav 2:2 po dvou třetinách, tak jsme měli furt šanci na vítězství. Ani trenérská výzva nám nepomohla a inkasovali jsme bohužel ještě tři góly.

Jiří Kudrna o utkání
Je škoda, že jsme ve druhé třetině inkasovali dvě branky. Ve třetí části za stavu 2:2 je to o třetím gólu, a ten vstřelila Kometa.

Právě přezkum situace před trefou Tomáše Vincoura ale zároveň znamenal dlouhou herní pauzu...
Já osobně jsem se snažil nějak jezdit po ledě a udržovat se. Ta mezera ale byla celkem nepříjemná a netradičně dlouhá. Rozhodčí to určitě neměli při zkoumání té situaci lehké.

Za Moravany vstřelil hattrick Steve Moses, proti kterému jste nastoupili poprvé. Zjišťovali jste si o něm něco?
Něco jsem o něm na internetu před sezónou zachytil, ale připravovali jsme se na celou Kometu. Jen to tam napadalo zrovna jemu.