Řekli jsme si, že tohle zkrátka musíme urvat, říká Jenčovský po vyhraném derby

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Po ovládnutém derby si tygří královská mládežnická kategorie zajistila místenku v elitní osmičce Extraligy juniorů. Na počátku cesty k výhře stál i kapitán Mikuláš Jenčovský, jenž mimo jiné dorážkou otevřel skóre klání. Co si řekli v šatně před zápasem a co je v týmu jinak než minulý rok?

Zvládli jste nelehký souboj s bruslaři o první místo. Jaká byla cesta k vítězství?
Dobře jsme nastoupili do zápasu. Nějaké slabší chvilky, kdy jsme polevili v obraně, jsme tam měli, ale od začátku jsme hráli to, co jsme chtěli, a podle toho to dopadlo.

Proběhla před zápasem nějaká speciální promluva v týmu vzhledem k důležitosti duelu?
Řekli jsme si, že tohle musíme urvat. Že to jsou důležité body, které musíme získat, aby nás v tabulce nepřeskočili.

Ty sám jsi otevřel skóre, když jsi dorazil do brány střelu Adama Krále…
Adam to udělal skvěle, trefil sice jen tyčku, ale gólman byl dezorientovaný a já tam jenom čekal a hledal si puk. Jakmile jsem viděl, že je kotouč volný, dojel jsem si ho a dorazil jej do branky.

Boleslav se ve druhé dvacetiminutovce zmohla na odpor a snížila, vy jste na to však dobře zareagovali. Čím to?
Na začátku jsme trochu polevili. Po inkasovaném gólu jsme si řekli, že si to utéct nenecháme, semkneme se a další brankou utkání zlomíme na naší stranu.

Valdemar Jiruš o zápase s Mladou Boleslaví
Povedla se nám první třetina, kde jsme hráli velice slušně. Ve druhém dějství jsme měli trošku špatnou pasáž, kde jsme dostali lacinou branku, ale v závěrečné dvacetiminutovce jsme už utkání opět kontrolovali.

Do zápasu nastoupili i hráči z „A“ týmu jako Dvořák, Galvas nebo Pekař. Jak na takovou konkurenci hledí kabina?
Kluci s tím počítají. Každý se pere o místo, nikdo nechce být mimo sestavu a právě to nám dodává kvalitu jak do tréninků, tak do ostrých zápasů. Nutí nás to se více snažit.

Výhrou jste si zajistili postup do elitní osmičky. Nebude to teď ke konci základní části v hlavách?
Nic se pro nás nemění. Budeme hrát pořád naplno a nic nevypustíme.

Nový formát extraligy byl ostře kritizován. Jak na to koukáš po téměř celé odehrané základní části ty?
Je to rozhodně zajímavé, odlišné od toho, co se hrálo předtím. Za mě je soutěž dobře postavená. Uvidímě jaká bude nadstavba a pak play-off. Trošku mě možná mrzí, že nemáme konfrontaci se všemi týmy jako minulý ročník, ale je to tak prostě nastavené.

Minulý rok touto dobou se tým nacházel v diametrálně odlišné situaci. Co je letos jiné, že se vám tak vede?
Letos máme lepší partu než minule. Více si rozumíme a krásně se všichni doplňujeme. Minulý rok jsme nebyli týmoví a podle toho to tak dopadlo. Teď jsme tam kde jsme, na prvním místě. Držíme spolu a to je podle mě klíč k vítězství.

Muska je zpět!