S beky se ještě budeme muset sehrát, říká po druhé vychytané výhře Pařík

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Na výhře 4:1 nad Mladou Boleslaví se nemalou měrou podílel i brankář Lukáš Pařík, jenž naskočil do druhého utkání za sebou. Obzvlášť se vytáhl v minisouboji s Róbertem Lantošim, kterému chytil tři ze čtyř samostatných úniků.

Připsali jste si druhou výhru v řadě. Jak bys utkání okomentoval?
Byl to z našeho pohledu dobrý zápas. Několikrát nás ale málem srazily samostatné úniky soupeře. To je něco, v čem se můžeme zlepšit a zapracovat na tom.

Do všech čtyřech úniků se dostal Róbert Lantoši. Pokořil tě ale jen jednou. Jak jsi ten souboj vnímal?
Pokaždé to pro mě byl brejk jako každý jiný. Nekoukal jsem se, kdo proti mě jede. Šlo jen o to, abych to chytil.

Trenér Filip Pešán o výkonech Lukáše Paříka
Lukáš už u nás odehrál několik sezón v mládeži, takže ho dobře známe. Vím, že je to gólman, který dokáže bránu zavřít. Jsem rád, že nám pomáhá vyhrát zápasy.

V bráně působíš velmi klidně...
Dřív jsem zápasy hodně prožíval. Teď už se to snažím spíše zklidnit a nedělat v bráně kraviny.

Proti Plzni jsi měl několikrát problém s rozehrávkou a pár těžších momentů přišlo i v tomto utkání. Je to tím, že ještě nejsi s obránci sehraný?
Ano, tohle budeme muset ještě vyladit. Několikrát jsem si s beky nerozuměl. Beru to na sebe, protože na mě dobře zakřičeli a já občas slyšel něco jiného. Oproti zápasu s Plzní už to ale bylo lepší.

V obraně před tebou hrají i mladíčci Tomáš Galvas a Jakub Dvořák. Jak si podle tebe stojí?
Podle mě hrají velmi dobře. Starší beci se jim samozřejmě snaží pomáhat. Všichni odvádí skvělou práci.

Jeden z nájezdů Róberta Lantošiho