Tři body jsme potřebovali, konečně jsme nasadili svoje tempo, říká Filippi

Date of publication Author Jan Kordík

Karlovy Vary/Liberec - Střetnutí s Karlovými Vary uzavírající výčet tygřích zápasů v roce 2023 nemělo ideální vývoj, nakonec ale došlo ke šťastnému konci. Nepříznivé skóre 0:2 totiž dokázali Tygři dohnat brankami Bulíře a Rychlovského. Následná trefa Tomáše Filippi v přesilové hře v předposlední minutě utkání poté rozhodla o dokonání libereckého obratu.

V duelu s Karlovými Vary jste prohrávali 0:2, dokázali jste se do něj ale skvěle vrátit. Jak klání hodnotíš?
Ohromně si této výhry ceníme. Ve Varech se hraje vždycky těžko a bylo to vidět i tentokrát. Domácí mají neskutečný tým a dokazují to celý rok. Jsme rádi, že jsme to dovedli do vítězného konce. Tři body jsme v této situaci hodně potřebovali.

Do třetího dějství jste vstupovali hodně odhodlaně..
Připadalo mi, že jsme konečně nasadili svoje tempo. Celý zápas jsme vlastně hráli na tři pětky, takže toho bylo dost. Zdálo se mi, že jsme začali hrát to, co jsme chtěli a přinášelo nám to ovoce.

Padly v kabině ohledně vaší taktiky před závěrečnou třetinou jasné instrukce?
Po dvou třetinách jsme sebrali naše zbytky sil a řekli si, že je tam musíme všechny nechat. Teď máme pár dní bez zápasu, takže nebylo na co se šetřit. Bylo vidět, že jsme si za tím šli a za třetí třetinu jsme byli odměněni.

V liberecké brance zářil Daniel Král, který po delší odmlce naskočil do souboje od začátku. Co říkáš k jeho výkonu?
Klobouk dolů před ním. Nejde říct nic jiného, než že nám zachránil zadek. To co všechno chytil, včetně nájezdů.. Jsem za něj strašně rád, protože dře každý den a konečně se mu to začíná vracet.

Bylo podle tebe důležité vyhrát spíš těsným rozdílem, než aby se opakovala vysoká skóre z předešlých střetnutí?
Myslím si, že je jedno jak vyhrajeme, hlavně když vyhrajeme. Za posledních pár zápasů jsme dostali hromadu gólů, takže to je pro nás strašně cenné vítězství. Pro Kinga i pro nás je dobře, že jsme nedostali více než dvě branky.