Bulíř: Postupně jsme se v utkání zvedli, tři body jsme si zasloužili

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Po demolici Budějovic si šelmy vyšláply i na úřadujícího mistra z Třince, kterého porazily 4:1. Po bezbrankové první půli zápasu položil základy úspěchu Michal Bulíř, jenž profitoval ze svého důrazu v brankovišti. „Byla to sice taková špinavá, ubojovaná branka, ale pomohla nám k tomu se v zápase zvednout,“ rozebíral po utkání důležitost první trefy dvaatřicetiletý forvard.

Jaká byla cesta k úspěchu s Třincem?
Zvládli jsme to díky plnění těch věcí, které jsme si před utkáním říkali. První třetinu to však nebylo úplně ideální. Třinec měl větší převahu, ale potom jsme náš výkon zlepšili a nakonec si i tři body zasloužili.

Dobrým důrazem v brankovišti jsi otevřel skóre. Jak se to celé urodilo?
Dva naši hráči bojovali za brankou dva na dva a vyšťourali kotouč. Já jsem se snažil si najít nějaký prostor před brankou a když mi to tam pak Jarda Vlach dal, tak jsem to tam nějak na dvakrát pod rukou brankáře procpal. Byla to taková špinavá, ubojovaná branka, ale pomohla nám k tomu se v zápase zvednout. Doufám, že góly budu dávat dál, abych byl týmu prospěšný.

Z posledních sedmi utkání jsi vstřelil pět gólů, to se pak určitě hraje o dost lépe...
Jednoznačně. Ať už v hlavě nebo fyzicky se cítí člověk lépe, než když to nejde. Takový je sport, vždycky to tak bude.

V závěru jste vstřelili de facto dvě branky díky odvolání jejich gólmana. Co se tam stalo?
Myslím si, že se tam nedohodli. Kacetl odjížděl na střídačku zrovna, když oni stříleli. Nám se to odrazilo na hokejku a měli jsme otevřenou jejich branku. Z jejich strany asi trochu smolné rozhodnutí. U té druhé to Rony trefil parádně z otočky. To se stává tak jednou z deseti případů, takže si to dobře načasoval.

Výkony v posledních duelech byly nad očekávání. Myslíš, že díky nim vyprodáte arénu na Spartu?
Určitě. Poslední utkání se nám daří dobře ofenzivně a zlepšila se i defenziva, když jsme inkasovali jen dvakrát ve dvou zápasech. Navíc nás čeká Sparta, s níž to jsou klání, jež historicky mají šťávu. Snad je před plným domem uděláme.

Dobré výkony vepředu jsou podpořeny i skvěle chytajícím Králem. Co bys řekl na jeho adresu?
Chytil teď dobrou formu a je vidět, že si je jistý a chytá s pohodou. Určitě mu pomáhá zápas od zápasu to, že dostane maximálně jeden, dva góly, a my jich díky tomu dokážeme dát více a vyhrát.

Filip Pešán: Hlavní náplní přípravy je teď silový trénink. Na led chceme chodit 3× týdně