O vítězi rozhodly detaily, komentuje Vlach prohru se Spartou

Date of publication Author Natálie Kopecká

Liberec - Po vítězném duelu nad úřadujícími mistry z Třince se Tygři postavili Spartě, která momentálně ovládá čelo tabulky. Velmi vyrovnaný souboj rozhodla až třetí třetina, kdy hostům vystřelil výhru Roman Horák. "Bylo to vyrovnané, o vítězi rozhodl jeden gól," říká k výsledku Jaroslav Vlach.

Sparta byla stejně jako v předešlém vzájemném utkání o jeden gól lepší. Čím to bylo?
Rozhodly drobnosti. V první třetině jsme si nepohlídali dvě standardky po buly. Ve druhé jsme dostali zbytečný gól. Myslím, že kdybychom šli po dvou dvacetiminutovkách do kabiny s vedením 3:2, bylo by to pro nás lepší. Bylo to vyrovnané a rozhodoval jeden gól. Podle mě jsme třetí třetinu neodehráli vůbec špatně, bohužel se ale štěstí přiklonilo na stranu Sparty.

Ve třetí třetině jste měli šance, ale rozhodující gól Sparty vyšel z vaší smolné přihrávky…
To je hokej, chyby k němu patří. Sparta zkrátka měla štěstí a využila své šikovnosti.

Jak těžkou ranou pro vás byla inkasovaná branka ve vlastní přesilovce pět na tři?
Dostali jsme gól, stala se chyba. Stále jsme ale měli dost času, abychom ztrátu dotáhli. Šancí jsme měli dost, ale bohužel se k nám štěstí nepřiklonilo a rozhodly lepší detaily Sparty.

Čím to podle tebe je, že ve vzájemných soubojích s Pražany má vždy navrch hostující tým?
Podle mě byly všechny zápasy vyrovnané. Tentokrát z toho byla tahanice se špatným koncem pro nás.

Jak vnímáš smolnou situaci, kdy na ledě zůstal ležet Jakub Kovář?
Nikdy není příjemné vidět někoho zůstat ležet na ledě, ať už je to náš hráč, nebo soupeř. Zatrnulo mi, protože Kuba vůbec nereagoval. Doufám, že bude v pořádku a brzy ho uvidíme na ledě.