Bílí Tygři Liberec

Martin Faško-Rudáš skóroval na mistrovství světa!

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Světový šampionát v Praze a Ostravě má za sebou první tři hrací dny. Do akce už se zapojili i jediní dva Tygři na turnaji, Slováci Michal Ivan a Martin Faško-Rudáš. Druhý jmenovaný si hned při svém debutu připsal gól a asistenci!

Slovensko vstoupilo do turnaje zápasem proti Německu, do kterého z libereckých zástupců nastoupil jen Michal Ivan. Po prohře 4:6 ovšem trenér Craig Ramsay udělal pro utkání s Kazachstánem v sestavě změnu a do hry se dostal i Martin Faško-Rudáš.

A mladý útočník důvěru splatil už v první třetině. V 13. minutě se od něj odrazila střela Patrika Kocha až do branky, což následně potvrdil i videozáznam. Pro Faška-Rudáše to byl vůbec první vsřelený gól na mistrovství světa. Vzápětí navíc vyslal do přečíslení Matúše Sukela a Slováci vedli už 3:0. Naši východní sousedé nakonec vyhráli 6:2 a do tabulky si tak připsali cenné tři body.

Slováky ještě v ostravské skupině čeká pět zápasů, už v pondělí vyzvou favorizované Spojené státy americké. Český tým, který si zatím připsal dvě výhry, ve stejný den vyzve v Praze Švýcarsko.

FOTO: Hockey Slovakia

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější články

Týdenní odměna? Z Ještědu doplnit energii

Tygři se vrací na led! V pondělí odstartují finální fázi přípravy

Permice jsou stále v prodeji. Už máš svoje místo?

Z našeho fanshopu

Vlajka na auto velká bílá

160 Kč
Koupit

Peněženka šedá s logem

220 Kč
Koupit

Hrnek malý s logem

89 Kč
Koupit

Šála bílá s logem

320 Kč
Koupit