Lantoši: Chci tu naplnit svůj potenciál, tým má na to hrát vysoko

Date of publication Author Jan Čermák

Liberec - Když trenér Filip Pešán oznamoval, že na soupisce zbývá ještě jedno místo, málokdo čekal, že bude zaplněné tak rychle. O dva dny později klub oznámil příchod produktivního slovenského forvarda Róberta Lantošiho, který se ihned zapojil do tréninku. "Upeklo se to rychle, věřím, že týmu pomohu co největší měrou," těší se rodák z Prievidze.

Jak probíhala jednání mezi tebou a klubem?
Upeklo se to velmi rychle. Před čtyřmi dny jsme byli v intenzivním kontaktu a jsem moc rád, že jsme se dohodli. Těším se na novou výzvu a jsem připravený odevzdat Tygrům 200 %.

Přicházíš od velkého rivala z Mladé Boleslavi, kde jsi dvě sezony působil. Co bylo hlavním lákadlem?
Rivalita tam určitě je, s tím počítám. Pro mě bylo velkým lákadlem zázemí pro rozvoj, bavil jsem se o tom s panem trenérem i spoluhráči. Chci tu naplnit svůj potenciál, tým má na to hrát vysoko.

Hovoříš o rozvoji. Věříš, že Tygři z tebe udělají ještě lepšího hráče?
Určitě ano. Jsem zastáncem toho, že limit neexistuje. Když jsou k tomu podmínky a správný čas, může se hráč posunout dál i v této fázi kariéry. Je mi 28 let, cítím se mladý, moje tělo drží a jsem připravený se zlepšovat.

V Mladé Boleslavi jsi byl hlavním lídrem týmu, kterému se ovšem nedařilo. Přicházíš s podobnou úlohou i do Liberce?
Velmi mě mrzí, že jsme s Boleslaví hráli tak nízko. Kvalita tam určitě byla, pak ale začala psychika upadat a už se to nepovedlo nakopnout. Pevně věřím, že si svojí práci odvedu i tady a budu pro tým prospěšný.

Bílí Tygři historicky rádi podepisovali slovenské hráče a nejinak tomu je i v současnosti. Hrálo i tohle roli ve tvém výběru?
Jednoznačně. V české extralize je celkově hodně slovenských kluků, všichni se mezi sebou známe. Slováci v týmu mi to mohou udělat snazší, je to super. Na začátku je to samozřejmě hodně o poznávání a oni mohou být takovým mostem mezi mnou a zbytkem kabiny.

Martina Faško-Rudáše a Michala Ivana znáš dobře z reprezentace. Seznamování tak může být ještě mnohem snazší.
Oba kluky znám dlouho, potkáváme se na srazech nároďáku a už teď vidím, že je to velká výhoda.

Jak se ti pozdává kvalita současného kádru, do kterého se vrátila velká jména?
Síla týmu je na papíře velmi slušná. Věřím, že i já k dobrým týmovým výkonům přispěji co největší měrou. V tabulce chceme být co nejvýš.

Usměvavý Lantoši během prvního tréninku v tygřím dresu