Bílí Tygři Liberec

Jak probíhal závěrečný den přestupního termínu?

Date of publication Author Radek Šenk

Hektický sobotní den přinesl řadu změn, které by měly libereckým Bílým Tygrům pomoci překonat období pěti utkání za sebou, v nichž vydolovali pouze dva body za remízu s Kladnem a v Karlových Varech. Liberec se opět trápí, již pětkrát za sebou odešel z ledu poražen. Vrátili jsme se s manažerem Ctiborem Jechem k celému sobotnímu dni.

Den libereckého manažera začal ranním tréninkem, před nímž se sešel s trenérem Palečkem a Josefem Jandačem, aby rozebrali současnou situaci. Liberec neuspěl v přímém souboji o play-off v domácím prostředí proti Kladnu a po remíze, resp. porážce 3:4 v prodloužení se dostal do potíží. České Budějovice navíc ve 44. kole opět odkrojily kousek z náskoku a po vítězství nad Energií se přiblížily na rozdíl devíti bodů.

„Bylo zhruba půl deváté, když jsem přišel do práce. Po poradě jsem si připravil všechny věci - dokumenty, hráčské smlouvy, apod.,“ řekl Ctibor Jech. Po zhruba dvouhodinové přípravě zašel na oběd, ve 13.00 hod. přišel Josef Jandač, který má na starosti vytipovávání případných posil do hráčského kádru, navíc se věnuje také mládežnickému hokeji. „Rozebírali jsme písemné materiály k jednotlivým kauzám. Připravili jsme se sekretářem klubu také dohody a podklady, vyměnili jsme si pár mailů s hokejovým svazem,“ doplnil k dalšímu průběhu.

Kolem třetí odpoledne přišla na řadu první jednání, která se týkala zejména první ligy, resp. libereckých hráčů na hostování v Berouně. Na programu tak bylo vyřešení situace kolem mladíků Jareše, Holuba, Ovčačíka, Jecha a Klimenty. Ti se stali pro konec sezóny kmenovými hráči Berouna. Liberec díky své extraligové příslušnosti má větší možnosti v případě hostování do klubu, než je tomu u prvoligových mančaftů. Ty mají početně omezeny přísuny hráčů pro play-off. „Máme větší privilegia, proto tito hráči hostují k nám. U Lukáše Pabišky pak došlo k prodloužení střídavého startu, k němu navíc přibyla i dvojice Šmíd – Vampola, jež věkově spadají mezi neomezené hráče a mohou tak startovat v libovolných počtech utkání v extralize i 1. lize,“ upřesnil sjednané podmínky vzhledem k berounským Medvědům.

V tuto dobu přišel také první telefonát s manažerem Třince Ing. Petrem Husičkou, v němž si oba zástupci týmů zopakovali stanoviska a dali si hodinu na celé řešení situace. „Seznámili jsme Třinec s okolnostmi, které nastaly a v nichž se nacházíme. Dali jsme si potřebný prostor k nalezení kompromisu. Nemohli jsme přijít o tak kvalitního obránce a nemít za něj náhradu. Hledal se proto další klub, který by s námi vytvořil trojici a šel do trejdu,“ řekl k dalším jednáním. Pak následovalo vyjádření k prvoligovým hráčům, působícím v Ústí nad Labem a upravení jejich podmínek dalšího setrvání v klubu. Kočí s útočníkem Jiřím Kudrnou tak zůstávají v Ústí na střídavý start. Liberec navíc získal podobným způsobem obránce Vaněčka, jenž v minulosti oblékal např. dresy Českých Budějovic a Kladna.

Kolem páté pak přišla na řadu nejsložitější jednání ohledně smlouvy Martina Čakajíka. „Zjistili jsme, že celá situace bude neprůchodná. Nepodařilo se najít žádnou vhodnou kombinaci. Jednání byl v té chvíli přítomen bývalý trenér Jandač. V 18.00 hod. se navíc ozvaly Pardubice, že mají eminentní zájem o Stanislava Procházku. My jsme ho však nechtěli uvolnit, Standa toho pro klub v letošní sezóně udělal mnoho, navíc patřil k našim nejlepším hráčům a jako levé křídlo byl pro nás nepostradatelný,“ vrátil se k další nabídce na uskutečnění trejdu.

V té době přijel prezident klubu Petr Syrovátko, jednání byl přítomen také trenér Josef Paleček. Ten od první chvíle trval na setrvání třicetiletého útočníka pod Ještědem. Pardubice nabídly výměnou za libereckou dvacítku útočníka Michala Tvrdíka, jenž do té doby hostoval v Karlových Varech. „Michal hraje napravo, a to bylo pro trenéra nepřijatelné. Pokud bychom měli vyhovět Pardubicím, musely by nabídnout výměnou stejný post. Uvažovali jsme o L´ubo Pištekovi,“ doplnil k další licitaci. Východočeši ale na takovouto výměnu nereflektovali, a tak jednání ustala na mrtvém bodě. Stejně se nedařilo najít kompromis ani s Třincem. „Shodili jsme celou věc se stolu, asi v jedenáct hodin se rozhodlo o návratu Haška do Třince a setrvání Čakajíka v Liberci. V naší situaci jsme nemohli jednat jinak. Byla by velká chyba pustit hráče a dostat se pak třeba do baráže,“ řekl k významnému rozhodnutí. „Třinci play-off neujde, kádr má natolik silný, že může jít dál než jen do prvního kola,“ vrátil se ještě k situaci.

Liberecký management se již pomalu odebíral domů, v tom se ale opět ozval manažer Kusý, jenž kromě Tvrdíka nabídl také obránce Petera Podhradského. „Zvažovali jsme tuto alternativu a vzhledem k tomu, že se jednalo o dvojici obránce – útočník, dospěli jsme k názoru, že nám to Standu nahradí,“ řekl k poslední variantě, na níž nakonec Liberec přistoupil. Vše se stihlo do půlnoci odfaxovat k potvrzení na svaz, týmy se shodly také na finančním vyrovnání, Pardubice budou navíc na platy hráčů přispívat. „Museli jsme samozřejmě zvažovat situaci, že se najednou místo jednoho hráče musíme starat o dva. Roli hrála také výše smluv,“ vrátil se k důležitým podmínkám dohody. „Musím říci, že na všech jednáních jsme se podíleli kolektivně s celým managementem. Byla to otázka vzájemné shody,“ uzavřel Ctibor Jech.

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější články

Můj hokejový zážitek! Soutěžte o VIP vstupenky na zápas s Pardubicemi

Góly obránců nestačily. Šelmy se z Olomouce vrací s prázdnou

Petr Kváča krátce o utkání s Třincem

Z našeho fanshopu

Triko TYGR dámské

590 Kč
Koupit

Triko TYGR dětské

395 Kč
Koupit

Puk TYGR

125 Kč
Koupit

Lahev sportovní TYGR 0,75l

185 Kč
Koupit