Aktuální zprávy

Dávid Gríger bude reprezentovat Slovensko na olympijské kvalifikaci!

Liberec - Trenér slovenského národního týmu Craig Ramsay zveřejnil nominaci na olympijskou kvalifikaci. V ní figuruje hned sedm hráčů z české Tipsport extraligy, mezi kterými nechybí ani liberecký Dávid Gríger. A doplní ho i jeden bývalý Tygr!

Útočník Dávid Gríger má ze sebou velmi povedenou premiérovou sezónu v libereckém dresu. Ve čtyřiceti zápasech základní části nasbíral třicet kanadských bodů a hned po svém příchodu se tak zařadil mezi hlavní opory našeho týmu. Hodně vidět byl i v play-off, kdy si v patnácti utkáních připsal pět gólů a šest asistencí. Na konci vyřazovacích bojů se ale zranil, což ho vyřadilo z boje o mistrovství světa. Teď už se však dočkal a v kvalifikaci na olympiádu nebude chybět.

Kanadský kouč ukázal i na jednoho bývalého Tygra, a to na dalšího útočníka Libora Hudáčka. I on se na konci minulé sezóny zranil a přišel tak o šampionát, teď by ale měl patřit mezi hlavní útočné opory slovenské reprezentace.

Svěřence kouče Ramsayho čekají tři zápasy, během posledního srpnového týdnu se v Bratislavě postupně utkají s Rakouskem, Polskem a Běloruskem. Pokud svou skupinu vyhrají, zajistí si letenku na olympijské hry do Pekingu. Český národní tým má jako jeden z osmi nejlepších celků v žebříčku IIHF účast jistou.

Nominace slovenské reprezentace:

Brankáři: Adam Húska, Branislav Konrád, Patrik Rybár.

Obránci: Peter Čerešňák, Marek Ďaloga, Martin Fehérváry, Martin Gernát, Mário Grman, Christián Jaroš, Samuel Kňažko, Martin Marinčin, Šimon Nemec.

Útočníci: Peter Cehlárik, Marko Daňo, Dávid Gríger, Marek Hrivík, Libor Hudáček, Tomáš Jurčo, Miloš Kelemen, Róbert Lantoši, Kristián Pospíšil, Miloš Roman, Adam Ružička, Juraj Slafkovský, Marián Studenič.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner