Ohlasy k zápasu

Marek Kvapil: Není čas věšet hlavy!

Hradec Králové - Nakonec ani dvě trefy Marka Kvapila na výhru v úvodním čtvrtfinále proti Mountfieldu HK nestačily, domácí byli v prodloužení šťastnější a zvítězili 3:2. Prohru v úvodním duelu však Tygři ihned házejí za hlavu. "Není čas věšet hlavy, zítra do toho jdeme znovu," hlásí odhodlaný Kvapil.

Překvapil tě Hradec něčím?
Ani moc ne. Hráli dobře z obrany, to je taková jejich klasika. Čekali na naše chyby. To je jejich hra. Řekl, bych, že můžeme něco podobného čekat v celé sérii.

Zápas byl plný střetů, jistě musel stát mnoho sil?
Je to play-off, nikdo z žádného souboje neuhne. Měli jsme tentokrát trochu smůlu, ale už v pátek se hraje další zápas. Není čas věšet hlavy.

Jak jsi viděl rozhodující smolný moment, po němž padl rozhodující gól?
Abych pravdu řekl, vůbec jsem to neviděl.

Cítil ses po týdenní pauze na ledě dobře?
Nohy nám jeli, všichni jsme byli natěšení. Teď si musíme odpočinout na druhý zápas. Budou to náročná utkání, která stojí hodně sil, ale to jsme koneckonců věděli už předem.

Marek Kvapil vede puk

Bude podle tebe druhý duel podobný?
Podle mě budeme hrát stejně. Není co měnit, za jednu noc stejně nic nezměníte. Řekl bych, že to bude zase vyrovnané. Uvidíme, jak se s tím v pátek popasujeme. Třeba také dáme nějaký šťastný gól.

Soupeř vás výrazně přestřílel. Je střelba aspekt, na kterém musíte zapracovat?
Musíme to zkoušet ze všech pozic. Člověk nikdy neví, z každé střely může padnout gól. Koneckonců, ta moje druhá branka byla také taková šťastná. Hlavně musíme mnohem víc pálit, zkoušet to přes beky a doufat, že něco proletí.

Odehráli jste celou řadu oslabení. Jak těžké to pro vás bylo?
Udělali jsme maximum, kluci skákali do střel, lehali do nich. Hlavně musíme omezit fauly. Některé z nich byly z kategorie těch zbytečných, ale to už nevrátíme. Hlavně se z toho musíme poučit do zbytku série.

Muselo vás to stát hodně sil?
Jistě, bere to síly. Střídá se tam skupina kluků, pro které je to velmi náročné. Tím spíš, když jdou oslabení rychle za sebou. Musíme jim to disciplínou trochu ulehčit.

Marek Kvapil ukazuje svoji obratnost

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec