Velké finále je minulostí! Tygří letní challenge poznala své vítěze!

Liberec - Tygří letní challenge se zúčastnilo dohromady 183 závodníků a všichni si zaslouží obdiv. Vyběhnout strmý kopec k Ještědu opravdu není nic jednoduchého, o čemž se přesvědčili i samotní hráči „A“ týmu. Do finále se však probojovalo pouze deset nejlepších v každé kategorii. Kdo se nakonec stal vítězem?

Kvalifikace Tygří letní challenge probíhala v průběhu července, přičemž do velkého finále se probojovalo deset nejlepších účastníků z každé kategorie (muži, ženy a děti). Závěrečné klání se uskutečnilo v páteční odpoledne na stejné trati. Finalisté tak museli opět vyběhnout po strmém kopci na Ještěd, přičemž tentokrát už soupeřili přímo mezi sebou.

Již před pátou hodinou odpolední se ke startu pod lanovkou začali trousit první závodníci, kteří kromě startovního čísla vyfasovali i menší dárek. K dispozici bylo samozřejmě vydatné občerstvení a pro všechny případy byl v cíli přítomen i Červený kříž.

Sportovní výkon nelze začít bez pořádné rozcvičky, které se chvíli před startem ujali samotní hráči Bílých Tygrů. Účastníci se tak protáhli pod vedením Adama Najmana, Ronalda Knota, Tomáše Hanouska a Jana Šíra. Trenér Patrik Augusta se pro změnu ujal role startéra.

Připravit, pozor, start!

V půl šesté již přišla na řadu první kategorie. Na úvod vyběhli dospělí muži a všichni nasadili opravdu vysoké tempo. Výhru pro sebe nakonec urval Vojtěch Prášil (9:49), jenž tak obhájil své první místo z kvalifikace a opět se jako jediný dostal pod deset minut. Druhé místo poté vybojoval Pavel Mlejnek (10:29) a pro bronz si doběhl Adam Kaňka (10:41).

O čtvrt hodiny později následovaly ženy a i tentokrát vítězka pomyslné Prezidentské trofeje potvrdila roli papírového favorita. Finále tedy opanovala Štěpánka Dzanová (11:45). Na druhém místě doběhla Kateřina Krutská (12:27) a jako třetí poté skončila Tereza Tomešková (12:47).

Děti se na start postavily jako poslední a nenechaly se svými staršími protějšky vůbec zahanbit. Nejlepší čas si připsal Jakub Beránek (10:52), jemuž by jeho čas stačil na čtvrté místo mezi chlapy! Stříbro poté získal Vojtěch Přinda (12:10) a bronz Matěj Tokar (12:39).

Sláva vítězům!

Nakonec přišlo vyhlášení stupně vítězů, přičemž předání věcných cen se opět chopili samotní hokejisté. Vítězové mužské a ženské kategorie navíc vyhráli zájezd pro dva do polské Tychy na Champions Hockey League. Vítěz mezi těmi nejmenšími se poté mohl těšit na voucher v hodnotě 2 000 Kč na nákup v tygřím fanshopu!

„Na zájezd se moc těším, bude to super zážitek,“ pochvaloval si vítěz Vojtěch Prášil. Ten se popasoval nejen se svými protivníky, ale i s velkým horkem. „Kvůli teplotním podmínkám jsem měl o trochu horší čas než v kvalifikaci, naštěstí to i tak stačilo,“ svěřil se. „Je to nádherný pocit, strašně jsem chtěla vyhrát. Děda pravidelně sleduje hokej, tak jsem si říkala, že by bylo super vyhrát zájezd a vzít ho s sebou,“ neskrývala poté emoce Štěpánka Dzanová, která ovládla kategorii žen.

Všichni účastníci si zaslouží klobouk dolů, neboť běžet v takovém horku nebylo vůbec nic příjemného. „Soutěžící v tomto počasí předvedli podle mě velkolepý výkon. Časy jsou úžasné. Já sám jsem to neběžel, takže to nemůžu posoudit, nicméně si všichni zaslouží obrovskou pochvalu,“ obdivoval běžce obránce Ronald Knot.

Sláva vítězům, čest poraženým. Bílí Tygři gratulují těm nejlepším a především děkují všem 183 fanouškům za účast!