Esport

Bílí Tygři jsou součástí Enyaq Hockey League, což je esportová liga, ve které mezi sebou soutěží 14 extraligových týmů ve videohře NHL 23 na konzolích Play Station 5. Připomínáme, že letos dochází ke změně formátu soutěže. V každém hracím kole nastoupí pouze dva gameři z každého týmu, kteří nastoupí každý proti každému a následně se střetnou ve čtyřhře. Celkem tedy dojde na pět soubojů, z nichž vzejde konečný výsledek. Tým, který v utkání zvítězí, si připisuje tři body do tabulky, naopak poražený zůstává bez bodu.

S každým dalším účastníkem EHL se v základní části týmy utkají jednou, po třinácti kolech pak bude jasno o pořadí v základní části a bude následovat play-off, které kopíruje to extraligové. Více o EHL najdete esporthokej.cz

Jakub "jelenn" Jelínek

V prvním kole draftu si Bílí Tygři vybrali jelenna. Na osmnáctiletém gamerovi z Liberce je zajímavé, že s hraním NHL pořádně začal teprve před dvěma lety. Zkušenější protihráče ale rychle dohnal a už v kvalifikaci ukázal velký potenciál. Jelenn sport provozuje i z aktivní stránky, hraje totiž závodně florbal. V neposlední řadě je také velkým fanouškem Bílých Tygrů a nechybí na žádném domácím zápase!

Jiří "Asgardiiik" Žemba

Šestadvacetiletý gamer bydlí v moravských Šlapanicích, ale pochází z libereckého okolí. Dříve hrál závodně fotbal za Jablonec a už od dětství navštěvoval domácí duely Bílých Tygrů. Asgardiiik i kvůli praktickým fotbalovým zkušenostem nejdříve začal s hraním FIFY, postupem času se však ve větší míře začal věnovat NHL, kde si už taky připsal pár cenných skalpů. Považuje se za týmového hráče.

David "Mikin" Mikoška

Zatímco Jelenn a Asgardiiik nastupovali v tygřím dresu již v minulém ročníku, Mikin a Beliqar jsou letošními posilami našeho týmu. Oba loni hráli za Zlín, jenž po sestupu z extraligy ukončil i své působení v Enyaq Hockey League. A jejich zkušenosti s minulou sezonou se mohou hodit. Vždyť po těsném postupu do play-ff dokázali dokonale zaskočit gamery Energie a ve čtvrtfinále dokonce Beliqar urval výhru nad Pablem z mistrovských Pardubic.

Jan "Beliqar" Belej

Zatímco Jelenn a Asgardiiik nastupovali v tygřím dresu již v minulém ročníku, Mikin a Beliqar jsou letošními posilami našeho týmu. Oba loni hráli za Zlín, jenž po sestupu z extraligy ukončil i své působení v Enyaq Hockey League. A jejich zkušenosti s minulou sezonou se mohou hodit. Vždyť po těsném postupu do play-off dokázali dokonale zaskočit gamery Energie a ve čtvrtfinále dokonce Beliqar urval výhru nad Pablem z mistrovských Pardubic.

Nejnovější video

TOP 5 | LEDEN | Liberecká tiki-taka