Starší dorostenci vyhráli po sedmi zápasech

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Sezona staršího dorostu končí a Tygrům moc času na výhry nezbývá. Dnes ale do Tipsport areny přijeli slabí Ústečtí Lvi, kteří se zmohli na pouhých patnáct střel a jediný gól. Za Tygry se trefili Špakov, Dlouhý, Hrníčko a Psota. První výhra v únoru byla navíc nejvyšší od listopadu minulého roku.

48. kolo, pátek 11. března 2011
4:1
(1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Špakov (Plutnar), 26. Dlouhý (Mikyska, Jandejsek), 37. Hrníčko (Plutnar), 57. Psota (Urban) - 49. Bačák (Jindřich). Rozhodčí: Chlaň - Svoboda, Lučan. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 42. Střely na branku: 44:15. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Skřebský - Bednárik, Beránek, Erlebach, Jandejsek, Mrázek, Návrat, Plutnar - Dlouhý, Havlas, Hrníčko, Knap, Kouba, Langhammer, Mikyska, Procházka, Psota, Špakov, Urban, Žďárský.

HC Slovan Ústečtí Lvi

Kovář - Baránek, Holeček, Křepelka, Ságer, Vaněk, Zdvořáček - Andres, Bačák, Beníšek, Bílek, Hanzl, Jindřich, Poláček, Sýkora, Vegner.

Tygři svého soupeře z Ústí nad Labem v Tipsport areně přivítali, jak se patří, a od začátku ho tlačili. V první třetině se Lvi dostali tak třikrát do útoku, jejich bránu ale skvěle hájil brankář Kovář. Ten musel při několika střelách zasahovat přímo akrobatický způsobem, největší problémy dělala jemu i ústecké obraně formace Josefa Mikysky.

Skvělému počínání Kováře ale předcházela událost vskutku neopominutelná, Michal Plutnar totiž v mezikruží našel Nikitu Špakova, který se trefil nad lapačku přemísťujícího se ústeckého brankáře - 1:0. Ústeckým hokejistům se nedařilo ani při přesilovce pět na tři, ve kterých si Skřebský připsal pár lehkých zákroků.

Druhá třetina byla, ačkoli tomu její výsledek vůbec nenasvědčuje, nejvyrovnanější z celého zápasu. Lvi ale stále nebyli aktivnější než Tygři a tak ti nejaktivnější z jejich řad, kterými byli Bačák, Bílek a Poláček ztroskotávali na gólmanovi Skřebském, který předvedl pár pěkných zákroků. Z domácích měl nejvíce šancí bezesporu Mikyska, který ale nenacházal své spoluhráče ve výhodných pozicích jako jindy a sám na Koláře nestačil.

Mikyska ale přeci jen dokázal své spoluhráče občas najít, největší význam měla jeho přihrávka v pádu po pěkném průniku v šestadvacáté minutě, kterou poslal dopředu o pár okamžiků později skórujícího Adama Dlouhého - 2:0. Ještě hezčí individuální akci ale předvedl Dominik Hrníčko z mladšího dorostu, který se ve středu ujal Plutnarova pasu a po průniku po křídle zamotal Kolářovi hlavu pěknou kličkou a střelou přímo do šibenice - 3:0.

Třetí třetina se dost podobala té první, i přesto ji dokázal okořenit gól hostů. V devětačtyřicáté minutě se po karambolu s jedním z Lvů poranil domácí gólman, na střídačku se mu ale nechtělo a tak chytal dál. Po krátké chvilce ale musel poprvé lovit ze své branky puk, když ho nepříliš silnou, ale zato velice přesnou střelou mezi betony překonal Vladimír Bačák - 3:1.

Domácí mužstvo se ale odhodlalo vyhrát o tří branky, což tři minutky před koncem zajistil Matěj Psota, který úspěšně dorazil Urbanovu střelu - 4:1. K radosti domácích fandů už Tygři žádný gól ve vlastní síti nepovolili a tak zápas skončil rozdílem třídy.