Jedna branka Tygrům výhru na jihu Čech nepřinesla

Date of publication Author Miroslav Mayer, Petr Schultz

Č. Budějovice/Liberec – Bílí Tygři ve třetím kole Tipsport extraligy nestačili na České Budějivice a prohráli 1:4. O jedinou trefu modrobílých se postaral Michal Bulíř. Do duelu zasáhly i čerstvé posily brankář Ondřej Pavelec a útočník Štěpán Novotný. Pro libereckého brankáře to byla premiéra v české nejvyšší soutěži.

3. kolo, pátek 21. září 2012
(2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 8. Kašpařík (Kotalík), 14. Frühauf (Rousek, Červený), 52. Podlešák (Kašpařík, Rousek), 58. Šimánek (Kotalík) – 54. Bulíř (Čakajík). Rozhodčí: Homola, Trombík – Jindra, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 875. Střely na branku: 24:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1. Hvězda zápasu: Peter Frühauf – Ondřej Pavelec.

Banes Motor Č. Budějovice

Kovář – Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík – Šimánek, Kotalík, Soudek – Dej, Langhammer, Květoň – Rousek, Kašpařík, Podlešák – Suja, Knotek, Červený – Švihálek.

Pavelec – Výtisk, Čakajík, Cebák, Derner, Čutta, A. Jánošík, Štich – Netík, Nedvěd, R. Vlach – T. Urban, Filippi, Novotný – Bárta, Dušek, Víšek – Krejčík, Galamboš, Kica – Bulíř.

Začátek druhého domácího zápasu HC Mountfield se nesl ve slavnostním duchu. František Ptáček nastoupil k zápasu číslo 1036 a blahopřát mu přijel i bývalý rekordman v počtu ligových startů Josef Řezníček. Diváci i hráči ocenili nového rekordmana potleskem a poklepáním holemi na led.

V obou brankách se diváci dočkali překvapení. V domácí brance stál Jakub Kovář a v modrém půlkruhu Tygrů Ondřej Pavelec. Úvod zápasu byl velmi opatrný a žádné mužstvo si dlouho nevypracovalo žádnou šanci. První vzrušení přišlo při domácí přesilovce čtyři na tři. Domácí sice Tygry sevřeli před Pavelcem, ale Dejova rána jen proletěla brankovištěm. V pokračující početní výhodě střílel od modré Kotalík a jeho ránu před Pavelcem stačil tečovat Pavel Kašpařík, puk přeskočil brankáře a skončil v brance. Liberečtí pak zlobili při přesilovce, kdy se Kovář zapotil při šanci Novotného a Dernera.

Jihočeši uhodili ihned po konci oslabení, když druhou trefu přidal domácí obránce Peter Frühauf, který dostal přihrávku mezi bekya poslal puk mezi nohy Pavelce. Bílí Tygři se ještě snažili do konce třetiny vstřelit kontaktní gól, ale domácím se podařilo nadějné vedení udržet.

Hned na začátku třetiny měl gólovou šanci Dej, ale z první trefil Pavelce. Diváci příliš brankových příležitostí v prvních deseti minutách druhé části neviděli a hra byla oboustranně vyrovnaná. Největší šanci Liberce měl Nedvěd, jehož bomba zazvonila o horní tyčku domácí branky. Hokejovou drzost mládí předvedl Rousek, který se krásně uvolnil a dokázal i vystřelit. Diváci se po této akci probudili a ocenili akci potleskem. Ve druhé části však branka v Budvar aréně nepadla.

Ve třetí části se jako první ukázali hosté, když při vlastním oslabení zatáhl puk Nedvěd a dokázal ohrozit Kováře. Hra si držela stále stejnou úroveň. Severočeši nedokázali skórovat ani při své další početní výhodě. Postupně tlak Tygrů sílil, ale domácí se dokázali bránit. Navíc se jim povedlo i udeřit. Do přečíslení se dostali Kašpařík a sváteční střelec Martin Podlešák. Ten vytáhl Pavelce z branky a trefil puk mezi betony reprezentačního brankáře. Hosté nesložili zbraně a v oslabení měl gólovou šanci Michal Bulíř, jenže puk k tyči nedokázal zasunout. Stejný hráč ale měl o chvilku později možnost své zaváhání odčinit. Tentokrát svůj blafák dotáhl ke gólové dokonalosti, když přišpendlil puk pod horní tyč. Liberec odvolal necelé tři minuty před koncem zápasu brankáře. Hra v šesti mu ale příliš nevyšla. Domácí vítězství pečetil do prázdné branky totiž Jiří Šimánek.

3. kolo, pátek 21. září 2012
(2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky

Banes Motor Č. Budějovice