Další přestřelku už Tygři nezvládli, přesto vezou domů bod

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Daniel Ježek

Třinec/Liberec - Po úžasné domácí výhře proti Zlínu, ve které vstřelili liberečtí hokejisté sedm gólů, zamířil tým Tygrů na sever Moravy, konkrétně do doupěte třineckých Ocelářů. Tamní utkání přineslo divákům hned devět branek a Severočeši byli nakonec zdoláni v prodloužení, přestože tři minuty ve druhé třetině strávili ve vedení. Dvakrát se za hosty trefil mladý Michal Bulíř.

7. kolo, neděle 30. září 2012
5:4p
(2:1, 2:3, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Hrabal (Bonk, M. Růžička), 16. Polanský (M. Růžička), 33. Bonk (Varaďa, Klouček), 33. D. Květoň (Adamský, Peterek), 64. M. Růžička (Bonk, Hrabal) – 18. Bulíř (T. Urban, Nedvěd), 26. Galamboš (Čakajík), 30. Netík (Nedvěd, Cebák), 36. Bulíř (Šmíd, Nedvěd). Rozhodčí: Polák, Mikula – Dřínovský, Čech. Vyloučení: 6:10, navíc T. Urban (LIB) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 889. Střely na branku: 35:41. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4. Hvězdy utkání: Radek Bonk – Petr Nedvěd.

HC Oceláři Třinec

Hamerlík – Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík – M. Růžička, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Peterek, Adamský – Klimenta, Polanský, Rákos – Orsava, Zagrapan, Hrňa – Podešva.

Pavelec – Šmíd, Čakajík, Výtisk, Cebák, Štich, Derner, Holub – Bulíř, Nedvěd, T. Urban – Kudrna, Filippi, Víšek – Krejčík, Netík, J. Vlach – Špaček, Galamboš, Novotný – Vantuch.

Utkání mezi Oceláři a Libercem začalo ve vysokém tempu. Šance střídala šanci, v úvodních minutách kralovali oba brankáři. Pavelec zastavil příležitosti Klimenty a Květoně, Hamerlík se zase vypořádal s pokusem Krejčíka. Na první branku tedy diváci ve slušně zaplněné Werk aréně čekali do dvanácté minuty. Elitní formace Ocelářů předvedla nádhernou souhru a po ose Růžička – Bonk – Josef Hrabal se kotouč dostal za Pavelcova záda - 1:0.

V dalších minutách byli aktivnější Slezané, odměnou jim byla druhá branka. Šestnáctá minuta – druhá branka Třince z hole Jiřího Polanského, který uklidil Růžičkův pas skrz brankoviště - 2:0. Liberečtí ale neskládali zbraně a mohli rychle odpovědět, Netík však pálil jen do horní tyče. Hosté si museli ještě chvíli počkat. Tři minuty před koncem první periody propálil Hamerlíka Michal Bulíř - 2:1.

Tak, jak skončila první perioda, začalo i prostřední dějství, které přineslo brankové hody. Hosté nejprve přečkali oslabení, potom mohli vyrovnat. Proti ale byl Peter Hamerlík, který tygřím skokem zlikvidoval pokus Cebáka. Liberečtí se ale přeci jen dočkali, na 2:2 srovnával Peter Galamboš - 2:2. Dvě minuty na to dostali Oceláři možnost dvojnásobné početní výhody, tu ale domácí nezužitkovali, neboť Růžička ze své pozice přestřelil.

A tak úřadovali hosté. Přesilová hra – střela Tomáše Netíka - 2:3. Hamerlík ať dělal, co dělal, kotouč skončil v síti. Oceláři se ale nesesypali a za tři minuty srovnali. Do úniku se dostal Radek Bonk, jenž střelou nad Pavelcovo rameno opět srovnal - 3:3. Hosté se ještě pořádně neoklepali z inkasované branky a znovu lovili puk z vlastní sítě. Krásnou souhru předvedla druhá domácí formace, na jejímž konci skóroval David Květoň - 4:3.

Ani tento stav ale nevydržel příliš dlouho, za tři minuty srovnával Michal Bulíř - 4:4. Do poslední části se tedy vstupovalo za nerozhodného stavu. Třetí třetina začala ve stejném tempu, jako perioda předcházející, chyběly jí však góly. V šancích se ocitli Růžička, Varaďa, nebo hostující Filippi s Bulířem. Všichni jmenovaní ale ztroskotali na pozorných gólmanech, Bulíř orazítkoval horní tyč.

Rozuzlení přineslo až prodloužení. Vladimír Roth nejprve neproměnil trestné střílení, Oceláři ale nemuseli smutnit, neboť dokázali využít nabídnutou přesilovku čtyř proti třem. Radek Bonk našel volného Martina Růžičku, který svým typickým způsobem propálil bezmocného Pavelce - 5:4. Dva body tedy putují na konto Ocelářů z Třince.