Kladno zastavilo libereckou sérii výher, pod Ještědem vyhrálo o dvě branky

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Po dlouhé době hostila Tipsport arena domácí utkání Bílých Tygrů a hned na sever Čech zavítalo hvězdné Kladno s pěti hráči ze zámořské NHL. I přes absenci Jaromíra Jágra zvládlo nedělní zápas na jedničku a svůj rychle vytvořený dvoubrankový náskok uhlídalo. Za Liberec se trefil Petr Nedvěd, nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen Tomáš Filippi.

14. kolo, neděle 21. října 2012
1:3
(0:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Nedvěd (Bulíř) – 4. Židlický (Patera), 11. Kaberle, 52. Eberle (Melka, Valský). Rozhodčí: Turčan, Smitka – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:3, navíc Šmíd (LIB) 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3. Hráči utkání: Tomáš Filippi – Tomáš Kaberle.

Pinc – Čutta, Šmíd, Čakajík, Havíř, Cebák, Výtisk, Kajínek – Bulíř, Nedvěd, Dušek – Bárta, T. Urban, Špaček – Kudrna, Galamboš, Kica – Krejčík, R. Vlach, Filippi.

Rytíři Kladno

Chábera – Židlický, Černošek, Piskáček, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Drtina – Kuchejda, Plekanec, Tlustý – Bicek, Patera, Hlaváč – Strnad, Lukáč, Kuchler – Eberle, Melka, Valský.

Hned na začátek připravil zápas libereckým fanouškům dvě překvapení, jedno nemilé a jedno podstatně lepší. Tím nemilým byla určitě absence Ondřeje Pavelce, který je odchovancem Kladna, a tak neměl povoleno v utkání nastoupit. Druhým překvapením bylo, že nenastoupí hvězda z NHL, Jaromír Jágr, který v Karlových Varech utrpěl zranění. Možná i díky tomu měli domácí lepší start do střetnutí, ve druhé minutě ale po Šmídově nahození úspěšně hasil situaci Chábera.

Pak ale převzalo iniciativu Kladno a dostalo se do vedení. Ve čtvrté minutě při přesilovce posunul Patera kotouč na modrou čáru, odkud ho Marek Židlický poslal dělovou ranou do branky – 0:1. V polovině dějství inkasoval Pinc znovu, tentokrát za vyrovnaného počtu hráčů na ledě, kdy Tomáš Kaberle zvýšil dlouhou střelou k tyči – 0:2.

Za tohoto stavu se vstupovalo do druhého dějství, kde byli opět ze začátku aktivnější domácí. Po třech minutách se v oslabení dostal do slibné pozice na křídle Tomáš Urban, Chábera však jeho pokus vyrazil. Krátce poté dokonce Tygři snížili vedení. Bulíř se rozhodl vypálit z mezikruží a těsně před Cháberou jeho pokus tečoval Petr Nedvěd – 1:2.

Velkou šanci měli v půlce třetiny i hosté. Na branku Pince najížděl v přečíslení dva na jednoho Eberle, jehož přihrávku na druhého Rytíře zblokoval Výtisk. Kotouč se ale vzápětí dostal zpět k Eberlemu, který naštěstí pro domácí netrefil odkrytou klec. Pět minut před koncem dějství Středočeši dokonce skórovali, před Bickovou trefou ale sudí kvůli zranění Melky pískal.

I ve třetí dvacetiminutovce se hrál vyrovnaný a především na straně Kladna solidní defenzivní hokej. Rytíři byli dříve blízko ke skórování, když opět Bicek pálil do odkryté Pincovy branky, tentokrát byl však jeho pokus tečován do břevna, o čemž se sudí musel poradit se svým kolegou u videa. Hosté se však dočkali jen o pár minut později, když Melka vyslal do šance Jana Eberleho, jenž nadvakrát pokořil Pince – 1:3.

Před libereckými bojovníky tedy najednou čekal o dost těžší úkol, čehož si byli všichni vědomi. A tak se domácí snažili co nejrychleji snížt náskok hostů, k čemuž byl po pasu Nedvěda nejblíže Bulíř, jenže tomu se nepovedlo z voleje překonat Cháberu. Všechny body tedy putovaly do Kladna, které i bez hvězdného Jágra zvítězilo.