Tygři vybojovali trojici důležitých bodů, doma porazili třinecké Oceláře

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - V prvním zápase nabitého týdne se Bílým Tygrům postavili Oceláři z Třince, kteří rok co rok patří k nebezpečným týmům a letos tomu není jinak. Pod Ještědem ale narazili na defenzivně pevné Severočechy se skvělým Markem Pincem v brance, díky němuž a dvěma brankám Tomáše Pospíšila zůstaly všechny tři body v Liberci.

20. kolo, úterý 27. listopadu 2012
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 23. Pospíšil (Nedvěd, Čutta), 43. Pospíšil (Bárta) – 46. Adamský. Rozhodčí: Hribik, Hrubý – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:7, navíc Nedvěd (LIB) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 296. Střely na branku: 25:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1. Hráči utkání: Tomáš Pospíšil – Martin Adamský.

Pinc – Šmíd, Čakajík, Čutta, A. Jánošík, Derner, Výtisk, Moravec, Štich – Bárta, Nedvěd, Pospíšil – Víšek, Filippi, Dušek – J. Vlach, Bortňák, Jonák – Krejčík, Galamboš, Špaček.

HC Oceláři Třinec

Hrubec – Roth, Ovčačík, Hrabal, Zíb, Klouček, Lojek, Podešva – M. Růžička, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Zagrapan, Adamský – Rákos, Polanský, Klimenta – Hrňa, Peterek, Orsava.

Úterní večer přinesl na led liberecké Tipsport areny pátý celek extraligové tabulky, tedy Oceláře z Třince. Ti se mimo jiné mohou pochlubit prozatím nejproduktivnějším hráčem ligy, kterým je Martin Růžička. V první dvacetiminutovce se hrál klidný, poměrně pohledný hokej, především ale vyrovnaný a s šancemi na obou stranách.

Do velkých šancí se dostávali především Oceláři. Nejprve to byl po střele Vladimíra Rotha na brankovišti Václav Varaďa, který ale bekhendem promáchl, jinak by měl Marek Pinc plné ruce práce. O chvíli později málem udeřil důrazný Martin Adamský, který si objel libereckou branku a když zjistil, že Pinc není na svém místě, snažil se kotouč zasunout, pryž ale šla od tyče ven.

Ve druhém dějství se domácí dostali do formy a chtěli z ní vytěžit co nejvíce. Petr Nedvěd centroval zpoza branky a našel přímo čepel Tomáše Pospíšila, který z voleje pokořil Šimona Hrubce – 1:0. Kapitán Tygrů Nedvěd měl další velkou příležitost asi o tři minuty později, ale jeho střelu zastavila tyč třinecké branky.

Své chvilky měl i hostující tým, především když Marek Zagrapan chtěl využít chyby domácí defenzivy a pálil přímo na šibenici. Pinc ale vytáhl úžasný zákrok lapačkou. Nakonec měl v prostředním dějství šanci ještě kapitán Nedvěd, nepovedlo se mu ale na dorážce překonat ležícího Hrubce.

Na začátku třetí třetiny se povedlo Bílým Tygrům to, za čím na led šli. Hned po dvou minutách se při početní výhodě prosadil Tomáš Pospíšil, který doklepl za Hrubce pas Michala Bárty – 2:0. Hosté ale velice rychle odpověděli. Poté, co Pinc vyrazil střelu Martina Adamského z levé strany, si do vlastní branky sklepl kotouč zadák Adam Jánošík – 2:1.

Domácí museli udělat vše, aby své vedení udrželi. O to se pokoušeli ofenzivní cestou, a to i při oslabení. Právě při vyloučení Víta Jonáka vzal věci na svá bedra Jaroslav Vlach, když zakončoval přečíslení, Hrubec ale jeho projektil vyrazil. Podobně na tom byl pět minut před koncem dvoubrankový Pospíšil, který chtěl završit hattrick. Bílí Tygři se tak do závěrečné sirény už neprosadili. Avšak stejné to bylo na straně Ocelářů. Tři body tedy zůstali domácím Tygrům, zato Třinec venku prohrál už posedmé v řadě.