Tygři soupeře přestříleli, ten byl ale produktivnější

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Nedělní utkání Bílých Tygrů pod Ještědem proti rivalovi z Litvínova bylo prvním extraligovým zápasem modrobílých po reprezentační přestávce. Domácím se nepodařilo navázat na dva týdny staré vítězství ze Zlína, ačkoli byli jednoznačně lepším týmem. Soupeři totiž k výhře dopomohlo několik spíše šťastných branek.

22. kolo, neděle 18. listopadu 2012
3:4
(1:2, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 17. Bárta (Filippi, Šmíd), 47. Víšek (Dušek, Nedvěd), 60. Šmíd (Dušek) – 11. Hanzl (Stříteský), 16. Martynek (Hanzl, Trávníček), 45. Martin Frolík (J. Černý), 59. Majdan (Rapáč). Rozhodčí: Smitka, Kalivoda – Hejl, Horinek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 370. Střely na branku: 42:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4. Hráči utkání: Michal Bárta – Martin Frolík.

Pinc – Šmíd, Čutta, Čakajík, Derner, Výtisk, Kajínek, Štich – R. Vlach, Nedvěd, Bulíř – Víšek, Dušek, Kudrna – Bárta, Filippi, Vantuch – Krejčík, Galamboš, Špaček – J. Vlach

HC VERVA Litvínov

Francouz – Posmyk, Kousalík, Stříteský, Zeman, Charousek, Holub, Gula, Brejčák – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Martin Frolík, J. Černý, Pšurný – Jurčík, Rapáč, Kubinčák.

Severočeské derby začalo daleko lépe pro Bílé Tygry, kteří neplýtvali časem a na svého soupeře se rychle a zostra vrhli. Hostující gólman Francouz musel hasit několik skrumáží na vlastním brankovišti, které ale vždy uhájil. Jako první tedy skórovali hosté, jmenovitě to byl při přesilovce Robin Hanzl, jehož střela se několikrát odrazila a pak po ledě podjela pod Pincem – 0:1.

Přestože domácí tým i nadále hře dominoval, prosadili se opět až hosté. Čtyři minuty před koncem třetiny pálil Hanzl a Pincovi se nepovedlo udržet jeho střelu v lapačce. Po dorážce se vrhl Rostislav Martynek a vedení bylo najednou dvojnásobné – 0:2. Krátce poté ale i domácí fanoušky uspokojily liberecké šelmy. Filippi zavezl puk po křídle do pásma, kde zabrzdil a našel Michala Bártu, jehož přesná rána našla Francouzovu šibenici – 1:2.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupila obě mužstva celkem pozvolna, lépe se ovšem herně jevili opět domácí. Zatím ojedinělý liberecký střelec Bárta se hnal po křídle do další šance a když spatřil vyjetého Francouze, snažil se z ostrého úhlu propašovat kotouč do klece. Proti ovšem stála branková konstrukce.

Další obrovskou šanci měli Tygři až v polovině druhého dějství. Romanu Vlachovi se povedlo na modré čáře ukořistit přihrávku hostů, a tak se náhle ocitl v situaci dva na brankáře s Bulířem. Jenže dvojici domácích útočníků se nepovedlo Francouze překonat, jelikož ten v brance působil spíše jako kouzelník. Skóre se tedy v prostřední třetině neměnilo.

Domácím zbývalo ještě dvacet minut vývoj střetnutí buď zdramatizovat nebo ještě otočit. Jenže tyto plány jim hosté poměrně rychle zkomplikovali. V páté minutě dějství se do přečíslení dostal Jakub Černý s Martinem Frolíkem, který opět se štěstím zakončil – 1:3. Modrobílým se ale podařilo rychle odpovědět, když se k odražené střele na brankovišti dostal Jan Víšek a vymazal polovinu litvínovského vedení – 2:3.

Pak se dlouho nic nedělo, jen se Tygři pokoušeli stále vyrovnat, jenže hostům se dařilo tyto úmysly hatit. Dvě minuty před koncem základní hrací doby opustil Pinc svou branku a hned po pár vteřinách toho díky chybě ve středním pásmu využil Juraj Majdan – 2:4. Zdálo se, že veškeré naděje na body jsou ztraceny. Chvíli před závěrečnou sirenou snížil po skrumáži před brankou Ladislav Šmíd, jenže už bylo moc pozdě. Chemici se stačili osmnáct vteřin ubránit, a tak zápas skončil poměrem 3:4.